• Неодамнешно
JKW58 PFR-12 фактор на моќ 380v 10steps 50/60Hz Реактивна моќност автоматска компензација контролер capacitor за 50/60HZ
zoom_in

JKW58 PFR-12 фактор на моќ 380v 10steps 50/60Hz Реактивна моќност автоматска компензација контролер capacitor

DEN 1435.20

Количина на стоки
check Тековен

01; Фабрика претходно 0.Брза испорака : ќе добиете цел кога ви треба
9.Складирање на податоци : по загубата на електрична енергија параметар поставувања нема да бидат загубени, податоци трајно зачувување
4.Overvoltage заштита : напонот е повисок од постави вредност брзо во текот на напон, постепено ресекција кондензатори се стави
6.прецизност на мерење
Тековната идентификација : контролорот може да се суди за земање на тековната поларитетот и автоматска конверзија.излез коло дизајн
8.три-фаза на напон,струја, активна моќност, реактивен
б.Контрола на сигнал : сеопфатна контрола, со користење на фактор на моќност и реактивна струја од две физички количини
2.ОЕМ е топло добредојде
10.Екранот грешка : влезниот сигнал, моќта на сегашниот 0.98 текст и исклучување време
13
Текст Одложување
динамичен државата 100ms-30 ГОДИНИ; Статички држава 1-250 S;Фабрика претходно динамичен државата 5 S;
статична состојба на 30 години.Прилагодливост : автоматски се прилагодува на дистрибутивниот систем на различни параметри на контролорот, не треба да се обезбеди трансформација на односот на тековната трансформатор и capacitor надомест капацитет
5.Силна анти-мешање : уникатен дизајн, несреќа, неселективно, indiscriminate сечење феномен не може да се случи во работата
7.
Намалување на линија на косата
За подобрување на напонот на квалитетот на напојување
Спецификација
Објектот
Име
JKW58 PFR Реактивна моќност надомест контролер
1
LED/LCD Дисплеј ќе се покаже
а.
JKW58 PFR-12 реактивна моќност compensator контролер за фактор на моќ capacitor 380v Реактивна моќност надомест контролер
На фактор на моќност одобри состојба на корисник
Да се подобри употребата на ефикасноста на електричен трансформатор.10 А до 5 A промени поради tonumerical грешка мерење покажа минимални
10.Чекор : чекор број избрани од страна на корисникот
3.Префрлување шокови : може да се спречи мала струја на оптоварување и над напон критични вредности се појави повтори префрлување
8.

Номинална Напон:
AC380V
Номинална Струја:
AC0-5A
фактор на моќност капацитет:
0.00-1.00
контрола чекор:
10Steps
Име:
реактивна Моќност фактор контролер
Модел:
PFR-12 380V 10steps
Моќ за контрола:
реле
Контакт Оптоварување:
Ниска Моќност

Најдобри понуди..