• Неодамнешно
36V 20AH СТАН Литиум јонска Електричен велосипед Батеријата на Телефонот контрола USB 2.0 Порта Електричен Скутер велосипед ebike Моќност 1000W Дрво
zoom_in

36V 20AH СТАН Литиум јонска Електричен велосипед Батеријата на Телефонот контрола USB 2.0 Порта Електричен

DEN 20715.36

Количина на стоки
check Тековен

Прифатливи Одлични
Повеќето економски Одлична (може да се испушта во -45~ 70 Centigrade) Li Co O2 Li Co O2 е скапо, вистински капацитет од своите теоретски капацитет на само (274m Ah g-1) за 50% понизок користење на кобалт; Li Co O2 циклус живот достигна 500 Прифатливо Циклус живот само до 300~500 циклус. напон Шоу
. Номиналниот Капацитет Шоу
. (Премиса е да ја потврдите вашата батерија големина)
Answer : ___________________________ Note : Тарифни Платени од страна на купувачот, продавачот не се плаќаат царински давачки за вас!
30 дена за одговор гаранција : имате целосна две недели да се обиде на објектот, ако не ви се допаѓа тоа ,може да се испрати назад (помалку превозот) со 15% restocking. Overvoltage подесување на Напон
. Undervoltage подесување на Напон
. (Li Fe PO4) батерии се врз основа на оригиналната литиум-јонска хемија, но Li Fe PO4 се користи како катоден материјал наместо на литиум кобалт диоксид (Li Co O2).
Li Fe PO4 Батеријата Е нова енергија,Тоа нема да предизвика загадување,Тоа не произведува експлозија,Долг живот,Структурна стабилност,Поевтино!
Li Fe PO4 ќе стане склопот на батеријата технологија за влечење цели и други ситуации во кои високо празнење карактеристики и циклус на животот се важни. Просечната Брзина К/мз Шоу
.025 Overcharge Обновување (V) 4. Испуштање Прекуструјна поставување
100% НОВ Литиум Ќелија
Вистинска Висока стапка на испуштање !!!
СПОРЕДБА на ПОДАТОЦИ МЕЃУ РАЗЛИЧНИ ЛИТИУМ БАЗА БАТЕРИИ Клетки Безбедност ЦИКЛУС ЖИВОТ МОЌ ТЕЖИНА ГУСТИНА на долгорочни ТРОШОЦИ Температура Спектар Li Fe PO4 светот е најсигурен батеријата, не експлозија, нема загадување, долг живот Одлична Циклус живот може да биде колку што е над 2,000 циклус, најдобар меѓу сите наведени групи.
ПРЕВОЗОТ : Воздух mail Или Fedex 5-8 работа дена Транспорт во други земји,можеше да биде дополнителни трошоци,ве Молиме контактирајте со нас , ви Благодариме ! Поштарина Вклучува Превозот Надомест, Складирање, Пакување, Материјали, Трошоци за Гориво, Кутии, Етикети и Пакување на трошоците.

Напон:
36v
Капацитет:
10 - 20Ah
Тип:
Литиум Батерија
Бренд Име:
FGHGF
Име:
CODD МОЌ
Напон:
36V
Капацитет:
20ah
полнач:
3A
bms:
30A/60A
животен циклус:
1000 Пати
Серија:
10-ТИ 9P
Големина:
210*180*100mm
Тип:
Литиум
Испуштање На Приклучокот:
3 core

Најдобри понуди..