• Неодамнешно
СТАН 36V 40AH Електричен велосипед LiFePO4 Батеријата Пакет Телефон контрола Електричен Скутер велосипед ebike Моќност 1600W Дрво
zoom_in

СТАН 36V 40AH Електричен велосипед LiFePO4 Батеријата Пакет Телефон контрола Електричен Скутер велосипед ebike

DEN 34558.56

Количина на стоки
check Тековен

Не се добри за високо C-го оценувате празнење. Не се добри за високо C-го оценувате празнење. Добро Висока Распаднати над 55 ~ -20 Centigrade Li Mn2 O4 Мора да се справи со нега, или тоа може да експлодира или да се фати оган под судир или повеќе обвинети. Неприфатливо Циклус живот само до to1 500~800 циклус, во зависност од испуштање C-стапка. Времето За Патување Се Покаже
. напон спектар Покажуваат
. Просечната Брзина К/мз Шоу
.05 Над-испуштање напон (V) 2.
Ние НЕ ќе биде одговорен за задоцнување при испораката, вклучувајќи ги, но не ограничувајќи се на царинските поштенски проверка, штрајк и слично. Рамнотежа подесување на Напон
.025 Overcharge Обновување (V) 3. Останатите Покаже Капацитет
. Остатокот Брзина К/m Шоу
.4 V Полнење Тековната 6 Засилувачи Тежина (NW) 13 Kg Циклус 1800 ~ 2000 пати Димензија 380×280×150 mm BMS на Системот Параметри : Overcharge заштита (V) 3.
Li Fe PO4 Батеријата Е нова енергија,Тоа нема да предизвика загадување,Тоа не произведува експлозија,Долг живот,Структурна стабилност,Поевтино!
Li Fe PO4 ќе стане склопот на батеријата технологија за влечење цели и други ситуации во кои високо празнење карактеристики и циклус на животот се важни. (Премиса е да ја потврдите вашата батерија големина)
Answer : ___________________________ Note : Тарифни Платени од страна на купувачот, продавачот не се плаќаат царински давачки за вас!
30 дена за одговор гаранција : имате целосна две недели да се обиде на објектот, ако не ви се допаѓа тоа ,може да се испрати назад (помалку превозот) со 15% restocking надоместок или се. (Li Fe PO4) батерии се врз основа на оригиналната литиум-јонска хемија, но Li Fe PO4 се користи како катоден материјал наместо на литиум кобалт диоксид (Li Co O2). Процент Покаже Капацитет
. Покрај тоа, Li Fe PO4 клетки се со високо празнење на струја, да не се токсични и имаат многу повисок циклус живот од Li Co O2 клетки. Температурата Шоу
. Overvoltage подесување на Напон
.
Сега, ние мора да почнат да се користат високо-технолошки енергија за промена на денот на катастрофа.

Напон:
36v
Капацитет:
31 - 40Ah
Бренд Име:
FGHGF
Тип:
LIFEPO4
Име:
CODD МОЌ
Напон:
36V
Капацитет:
40AH
полнач:
6A
bms:
60A/120A
животен циклус:
1800 пати
Серија:
12S 2P
Големина:
380*280*150mm
Тип:
LIFEPO4
Испуштање На Приклучокот:
3 core

Најдобри понуди..