• Неодамнешно
24V 60AH СТАН Литиум јонска Електричен велосипед Батеријата на Телефонот контрола USB 2.0 Порта Електричен Скутер велосипед ebike Моќност 1000W Дрво
zoom_in

24V 60AH СТАН Литиум јонска Електричен велосипед Батеријата на Телефонот контрола USB 2.0 Порта Електричен

DEN 32580.96

Количина на стоки
check Тековен

Добро Висока Распаднати екстремно брз над 55~ -20 Centigrade
Li Fe PO4 материјал е далеку од најбезбедните, повеќето долг циклус живот, нема загадување на околината на нови енергетски материјали !
Нова надеж,Промени во иднина !
Како што се повеќе и повеќе загадување,Загадување сериозно,Земјата Блиску до Непогодни за човечка Живеење. (Премиса е да ја потврдите вашата батерија големина)
Answer : ___________________________ Note : Тарифни Платени од страна на купувачот, продавачот не се плаќаат царински давачки за вас!
30 дена за одговор гаранција : имате целосна две недели да се обиде на објектот, ако не ви се допаѓа тоа ,може да се испрати назад (помалку превозот) со 15%. Времето За Патување Се Покаже
.025 Overcharge Обновување (V) 4. На километражата Шоу
. напон Шоу
. секоја Клетка напон Шоу
. Прифатливи Одлични
Повеќето економски Одлична (може да се испушта во -45~ 70 Centigrade) Li Co O2 Li Co O2 е скапо, вистински капацитет од своите теоретски капацитет на само (274m Ah g-1) за 50% понизок користење на кобалт; Li Co O2 циклус живот достигна 500 Прифатливо Циклус живот само до 300~500 циклус.6 V Полнење Тековната 6 Засилувачи Тежина (NW) 7 Кг животен Циклус 1000 ~ 1200 пати Димензија 230×140×100 mm BMS на Системот Параметри : Overcharge заштита (V) 4.
Сега, ние мора да почнат да се користат високо-технолошки енергија за промена на денот на катастрофа. Таа се најде во најчесто користените батерии во лап-топ компјутери, мобилни телефони, MP3 плеери, итн.
Налози се Земе 5 - 6 работни дена да го процес. напон спектар Покажуваат
. Не се добри за високо C-го оценувате празнење.
Нормално би се 3-10 дена за да стигнат до најголемиот број на земји.
Li Fe PO4 Батеријата Е нова енергија,Тоа нема да предизвика загадување,Тоа не произведува експлозија,Долг живот,Структурна стабилност,Поевтино!
Li Fe PO4 ќе стане склопот на батеријата технологија за влечење цели и други ситуации во кои високо празнење карактеристики и циклус на животот се важни.

Тип:
Литиум Батерија
Капацитет:
31 - 40Ah
Бренд Име:
FGHGF
Напон:
24v
Име:
CODD МОЌ
Напон:
24V
Капацитет:
60AH
полнач:
6A
bms:
60A/120A
животен циклус:
1000 Пати
Серија:
7S 22P
Големина:
230*140*100mm
Тип:
Литиум
Испуштање На Приклучокот:
3 core

Најдобри понуди..