• Неодамнешно
СТАН 48V 10AH Електричен велосипед LiFePO4 Батеријата Пакет Телефон контрола Електричен Скутер велосипед ebike Моќност 500W Дрво
zoom_in

СТАН 48V 10AH Електричен велосипед LiFePO4 Батеријата Пакет Телефон контрола Електричен Скутер велосипед ebike

DEN 18243.36

Количина на стоки
check Тековен

Не се добри за високо C-го оценувате празнење.
ПРЕВОЗОТ : Воздух mail Или Fedex 5-8 работа дена Транспорт во други земји,можеше да биде дополнителни трошоци,ве Молиме контактирајте со нас , ви Благодариме ! Поштарина Вклучува Превозот Надомест, Складирање, Пакување, Материјали, Трошоци за Гориво, Кутии, Етикети и Пакување на трошоците. Вкупно километражата Шоу
. (Li Fe PO4) батерии се врз основа на оригиналната литиум-јонска хемија, но Li Fe PO4 се користи како катоден материјал наместо на литиум кобалт диоксид (Li Co O2). Полнење, испуштање струја Шоу
. Рамнотежа подесување на Напон
. Времето За Патување Се Покаже
. Процент Покаже Капацитет
.
Li Fe PO4 Батеријата Е нова енергија,Тоа нема да предизвика загадување,Тоа не произведува експлозија,Долг живот,Структурна стабилност,Поевтино!
Li Fe PO4 ќе стане склопот на батеријата технологија за влечење цели и други ситуации во кои високо празнење карактеристики и циклус на животот се важни. Испуштање Прекуструјна поставување
100% НОВ Li Fe PO4 Ќелија
Вистинска Висока стапка на испуштање !!!
СПОРЕДБА на ПОДАТОЦИ МЕЃУ РАЗЛИЧНИ ЛИТИУМ БАЗА БАТЕРИИ Клетки Безбедност ЦИКЛУС ЖИВОТ МОЌ ТЕЖИНА ГУСТИНА на долгорочни ТРОШОЦИ Температура Спектар Li Fe PO4 светот е најсигурен батеријата, не експлозија, нема загадување, долг живот Одлична Циклус живот може да биде колку што е над 2,000 циклус, најдобар меѓу сите наведени групи.
Нормално би се 3-10 дена за да стигнат до најголемиот број на земји.025 Overcharge Обновување (V) 3. Добро Висока Распаднати екстремно брз над 55~ -20 Centigrade
Li Fe PO4 материјал е далеку од најбезбедните, повеќето долг циклус живот, нема загадување на околината на нови енергетски материјали !
Нова надеж,Промени во иднина !
Како што се повеќе и повеќе загадување,Загадување сериозно,Земјата Блиску до Непогодни за човечка Живеење. Останатите Покаже Капацитет
. напон спектар Покажуваат
. Не се добри за високо C-го оценувате празнење.

Капацитет:
10 - 20Ah
Напон:
48v
Бренд Име:
FGHGF
Тип:
LIFEPO4
Име:
CODD МОЌ
Напон:
48V
Капацитет:
10ah
полнач:
6A
bms:
20A/40A
животен циклус:
1800 пати
Серија:
16S 1P
Големина:
250*160*100mm
Тип:
LIFEPO4
Испуштање На Приклучокот:
3 core

Најдобри понуди..