• Неодамнешно
Слободна царинска такса 24V 20AH Литиум батерија 24V 20AH електричен велосипед употреба на батеријата NCR18650PF 2900mah мобилен 30A BMS со 3А Полнач
zoom_in

Слободна царинска такса 24V 20AH Литиум батерија 24V 20AH електричен велосипед употреба на батеријата NCR18650PF

DEN 12720.00

Количина на стоки
check Тековен

Времето за испорака е обично 12-25 дена по испраќањето.
За Американските купувачи :
Ние ги испратите по Fed Ex или UPS-от,времето За испорака е обично 8-15 дена по испраќањето.
Ако немате било потребно,ние ќе испрати3 PIN Порта as default. можете да изберете кој сакате.
За руско / Белорусија купувачи :
Ние ги испратите по CDEK.
Понекогаш ние испрати ПРОЗОРЦИ,а понекогаш и ние испрати Fedex, ние изберете побрзо еден.2 V
Полнење Температура Опсег : 0 - 45°C
Празнење :
Макс Постојано Испуштање Струја : 30 A
Врв за Испуштање Струја : 90 A
Испуштање на критичниот Напон : 20 +/- 1 V
Мобилен Overdisharge заштита Напон : 2.4 V
Мобилен Overcharge заштита Напон : 4.3 ах Литиум Батерија со пвц случај,30 A BMS Изграден во
2.75 V
Испуштање Температура Опсег : -20 - 60°C
Безбедност Тест :
Краток Спој Безбедност Тест
Overcharge Безбедност Тест
Здроби Безбедност Тест Не оган, Нема експлозија
Потреба Од Безбедносни Тест
Истиснување Безбедност Тест
Висока Температура Безбедност Тест
Апликации : ·Електрични Возила, како што се E-велосипед, E-скутери, голф автомобил, малите електрични рамен автомобил, мотокар, чистота автомобил, електрични колички ·Електрични чамци, како што се контрола рибарски чамец ·Роботи за индустрии и воени ·Remote data transfer system ·Сателитска комуникација станица ·Он-екипаж на авиони ·Моќ алатки, како што се дупчење, сечење и полирање алатки ·Моќ снабдувач за системите за Обука, како што се Торпедо Тренер
За Испуштање порта :
Ние нудиме на овие празнење порта како што следува.
Времето за испорака е обично 8-12 дена по испраќањето.4 V 3А Полначот (Со ЕУ/САД/велика БРИТАНИЈА/AU AC Полнач plug ние може да понуди )
Литиум батерија спецификација :
Батеријата Модел : 24 V 20 Ah
Номиналниот Капацитет (AH) : ах 20.3 AH li-ion батерија 24 V 20 AH електричен велосипед употреба на батеријата NCR18650 PF 2900mah мобилен 30 A BMS со 3А Полнач
Напомена : Оваа батеријата може да се користи за 24 V 200 W-700 W мотор
Делови се вклучени :
1.

Бренд Име:
CYGEREEN
Тип:
Литиум Батерија
Капацитет:
10 - 20Ah
Напон:
24v
Модел:
24V 20AH ПВЦ батеријата
мобилен:
Користите Panasonic NCR18650PF 2900mah ќелија
Капацитет:
20.3 ах
Одговараат за моторни:
24V 200-700W
Големина:
140*140*70mm
Животен циклус:
повеќе од 800 циклуси
полнач:
29.4 V 3А Полнач

Најдобри понуди..