• Неодамнешно
преносни 1.5 kw cnc мали 4 оска cnc рутер engraver мини 3d cnc рутер
zoom_in

преносни 1.5 kw cnc мали 4 оска cnc рутер engraver мини 3d cnc рутер

DEN 129600.00

Количина на стоки
check Тековен

Цел живот одржување бесплатно. Или јас да ги споделите нашата фабрика се направи примероци според вашата работа.
RFQ :
1) Ова ми е прв пат да се користи овој вид на алатка врежани ,тоа е лесно да се работи?
тука се и англиски јазик прирачник и упатство видео покажува како да се користи cnc дрво рутер.com
Мојот Whatsapp : +8613188937586
Мојот Skype : acctek01
Обрнете внимание на :
.Ние нудиме 24 часа на линија услуга секој ден, бесплатна техничка поддршка., Ltd е лоцирана во висока технологија, индустрија зона на Jinan,која е специјализирана во производство на CNC и ласерски машини од 2005 година.
алуминиум гравирање
бакар гравирање
дрво гравирање
Нашата компанија :
Jinan Acc Tek Машини Co.
Нашата услуга за нашите клиенти :
1. Слободен тренинг курс во нашата фабрика.
2) Доколку нешто не е во ред со машина по порачувам тоа, како би можеле да правам?
Бесплатни делови испратам до тебе машина за време на гарантниот рок ако машината не беше во ред.Тајван HIWIN железнички
3.
Ако сакате повеќе информации во врска со машината, Pls контакт со мене :
Џек
Мојот е-Маил : export01/на/acctekcnc. Машина е прилагодена пред породувањето. Увезени со висока прецизност Hiwin Железнички Линеарни Лагери, непречено движење, да се осигура дека машински алатки со висока прецизност.
Ако сеуште имаш проблеми работењето на машината, ние може да ги реши вашите проблеми преку телефон или skype. Ние ќе се обезбеди потрошни делови на агенцијата цена кога ви треба замена.x и z со Тајван TBI Топката завртка
4.вода за ладење вретено
2. Нашиот тим може да бидат испратени на вашата компанија да инсталирате или да се прилагоди доколку е потребно.
Бесплатни по-продажбата на услугата живот за машината, ве молиме слободно контактирајте со нас ако нешто не е во ред со вашиот компјутер. 24 часа on-line услуга секој ден, бесплатна техничка поддршка.5 KW вода за ладење вретено X,Y,Z Тајван Плоштадот шини X,Z ballscrew Целата кастинг алуминиум подемен и табела вода за ладење со coolant цевка Mach3 систем за контрола Leashine чекор моторни и возачот Fuling инверторот Y оска табела се движат
опција делови :
1) Ротари
2) Повеќе голема моќ вретено
3) DSP систем за контрола
За сите подетални информации и работни видео за машина, pls ве молиме контактирајте со Џек Песна од :
Мојот Whatsapp : +86 13188937586
Мојот Skype : acctek01
Карактеристики на мини 3d cnc рутер :
1.

CNC или Не:
CNC
Состојба:
Нови
Бренд Име:
ACCTEK
Број На Модел На:
AK4040 мини 3d cnc рутер
Име:
мини 3d cnc рутер
Вретено моќ:
1.5 kw
Работната маса:
400x400x150mm Т-слот работната маса
Систем За Контрола:
DSP систем со рака на воланот
шини:
Тајван HIWIN плоштадот шини
Инвертер:
Fuling инвертер
погоден:
Метал и nonmetal
Напон:
380v ,220v
водич железнички:
Тајван TBI Топката Завртка
се движат:
висок pricision табела се движат

Најдобри понуди..