• Намалена цена
  • Неодамнешно
YC6-11,6 КОМПЈУТЕРИ/многу,500WX6=3000W,60cm*100cm,Бесплатен превозот,топло ѕид,Висок квалитет,Инфрацрвен печка,јаглерод кристал грејач панел,CE,ROHS
zoom_in

YC6-11,6 КОМПЈУТЕРИ/многу,500WX6=3000W,60cm*100cm,Бесплатен превозот,топло ѕид,Висок квалитет,Инфрацрвен печка,јаглерод

DEN 24829.00 40704.00

Количина на стоки
check Тековен

Термичка ефикасност : 98%
13.Систем за сервисирање на животот
(1)Јаглерод кристал греење панел служи повеќе од 50 години;нема влошување во текот на времето
(2)Термостат може да се користи за околу 3-8 години
4. Инсталирате настава,Како да го инсталирате? може да се инсталира на место каде што с т
Грејач панел би можеле да работат со или без термостат.Влијание на човечкото тело
Далеку инфрацрвена и блескава е здрав за човечкиот организам, 7.Моќ , 500w по панел, totall моќ е 500*6=3000w
15. поддршка AC110 V+/-5% и AC220 V+/-5%, нормално ние ги обезбеди AC220 V=/-5%,Ние би можеле да го следат вашиот бара да се направи текст моќ напон ако треба. производ големина : 60cm*100cm*1. Колку ти треба за вашата соба?
D.
Ако ви треба термостат, ве молиме проверете ја нашата продавница и испрати дополнителна цел да мене. Јаглерод Кристал Грејач adevantage
16.Декорација флексибилност
(1)Ѕидот греење панел чиста инсталација и може да се користи како украс на соба
(2)Подно греење панел-инсталиран во згради
9.Удобно
Никаква бучава,никакви сув воздух,и далеку инфрацрвена и блескава е добро за човечкото тело
10.Греење флексибилност
Брзо греење,висока флексибилност
8.Влијанието врз животната средина
Не било чувствителни или штетни гасови
12.кабел со приклучок 1 КОМПЈУТЕР
F.Топло и удобно-топло ѕид,лесно да го инсталирате, може да се инсталира на место каде што сакате
Авион топлина,топлина трансфери evently во соба,да не се исуши на воздух,никаква бучава,удобно.2 кг/pc
Инсталација
Ѕидот Монтирани, Самостојна
Функција
Интелигентни Прилагодливи Thermosta Overheat Protection
Б. Спецификации
1.Конзумирање на расходите(искусни податоци)
5.Потрошувачка на енергија
Energu заштеда на производот,ниска потрошувачка на енергија, бидејќи на високи електрични конвертирање го оценувате
7.Поправка расходи
Не се потребни за одржување
6. Предности во споредба на Перформанси Јаглерод Кристал Грејач Воздух-Состојба Бојлер масло исполнет радијатор Живот време 30 години и нема стареење 10 години 10-15 години 10 години Инсталација Цена $800-1200 $1200-1600 $2500-$3500 $60-$300 Операцијата Чини
(100 м месечно) >$320 >$240 >$240 Ниска Потрошувачка на Енергија потрошувачка на електрична Високи електрични потрошувачката на Големи количина на топла вода и тешки фира Висока електрична потрошувачка Греење Флексибилност Лесен и флексибилен стане топло брзо Брзо да стане топло и добра флексибилност Сиромашните флексибилни Полека затоплување Декорација Флексибилност Декоративни ,различни и персоналните Делови на цевководи се изложени и во естетска Област-окупаторската и убавина-погодени го окупира просторот Comfortability Здрава,homothermic и влажна удобно Главата топло додека foots ладни суви и nolsy Воздухот сув Воздух сува Електрични Конверзија го Оценувате 98% 60%-85% 60%-70% 50%-60% Здрава далеку инфрацрвени е здрава за луѓето Лесно да се добие во воздух-состојба diease внатрешна сув воздух е штетна за луѓето'respiratory тракт Опасни масло на Животната средина Не - загадувањето,не постои materails штетни Воздух загадувањето,опрема за бучава во животната средина загадување Enviromentall
y пријателски
В.

боја:
Поддршка AC220, Поддршка AC110
Бренд Име:
PBIBAY
Употреба:
Спална Соба,Дневна Соба
сертификација:
RoHS,CE
моќност:
Електричен Грејач Тип:
Инфрацрвен Печка
Област Загрева:
Функција:
Прилагодливи Термостат
Број на Брзина Settings:
>Fifth gear
Инсталација:
Ѕидот Монтирани,Таванот
Примена:
Број На Модел На:
YC6
Инфрацрвен Печка Тип:
јаглерод кристал грејач panel
греење на елемент:
јаглерод кристално

Најдобри понуди..