• Неодамнешно
600W Далеку Инфрацрвена Греење Панели најефикасен Електрични Радијатори Германија Акции Брза Испорака
zoom_in

600W Далеку Инфрацрвена Греење Панели најефикасен Електрични Радијатори Германија Акции Брза Испорака

DEN 9933.60

Количина на стоки
check Тековен

Нема подвижни делови е еднаква или одржување. Се применува со CE, и ROHS сертификати. И ние исто така нудиме на клиентите дизајниран греење панели, изберете од нашата галерија или да понуди свој слика (најмалку 300 dpi) Ако ви треба големо, поморски транспорт, pls се чувствуваат слободни да контакт со нас : [email protected] Дополнително, многу корисници се спореди ефектот на Инфрацрвена Топлина како што се слични да се случува надвор на сонце. Наместо тоа, тој се загрева на ѕидовите, површини и објекти во нејзиниот опсег. Безбеден, чист и доста. Висок квалитет и ефикасност. Повратна информација за Вашето задоволство и позитивни повратни информации е многу важна за нас. Ова може да создаде чувство на здравје и благосостојба дека традиционалните конвекција технологии не се во можност да ги понуди. Приказ На Повеќе Производи
. Последица на оваа блескава начинот на греење е дека воздухот не се исуши, и е повеќе од пријатно да се дише кога во споредба со конвекција-стил систем за греење. Топлината се зачувува и се ослободува полека и рамномерно во воздухот, создавање на убаво дистрибуирани топлина.
Продавница Опис : Еко Арт Греење специјализираат во инфрацрвениот систем за греење, обезбедување на висок квалитет на инфрацрвена греење панели, достапни за монтира на ѕид, плафон монтирани и слободни стои. Оваа технологија директно не се загреваат воздухот - за разлика од конвекција греење технологии.com Превозот ве Молиме запомнете да ги пополните вашите податоци : име, телефонски број (важно, најчесто се користи), за испорака адреса, секоја цел, ќе бидат обработени и пакувани внимателно, со цел да бидете сигурни дека ќе ја добиете вашата грејачи во добра состојба. Без бучава или мирис. Двојна изолација дизајн драматично намалување на енергетските загуби од задната страна на панелот. Нашите греалки на инфрацрвена опсег од класичната греење панели, огледало греење панели, стакло греење панели, со крпа железнички или не, итн.

Примена:
Инсталација:
Плафон,Ѕид Монтирани
Број На Модел На:
ES-W600
сертификација:
RoHS,EMC,CE,ГШ
Електричен Грејач Тип:
Инфрацрвен Печка
Бренд Име:
ЕКО АРТ ГРЕЕЊЕ
Број на Брзина Settings:
Никој
Употреба:
Дневна Соба,Спална Соба
Област Загрева:
греење на елемент:
Карбонски Влакна
моќност:
Функција:
Прегреат заштита
Употреба:
Канцеларија
Инфрацрвен Печка Тип:
инфрацрвена греење panel

Најдобри понуди..