• Намалена цена
  • Неодамнешно
85V 110V 120V 220V 250V 1CH Безжичниот Далечински Управувач Switch 8Transmitter со Две-копчето Примачот за Апарати Портата гаражни врати
zoom_in

85V 110V 120V 220V 250V 1CH Безжичниот Далечински Управувач Switch 8Transmitter со Две-копчето Примачот за

DEN 1761.00 2000.64

Количина на стоки
check Тековен


Кинг код метод :
(Работа треба да биде заменет, ве молиме јасно код и потоа код)
Притиснете на далечинскиот управувач интерфејс приклучок за учење копчето за околу 15 секунди, учење ќе светне за да покаже јасна успех на кодексот off.85 V 110 V 120 V 220 V 250 V 1 CH Безжичниот Далечински Управувач Switch 8pcs Transmitter со Две-копчето Примачот за Апарати Портата гаражни врати
Овој став е безжичен далечински управувач switch Ак електроника фабрика за развој на нов производ, леснотија на користење и елегантен интерфејс.
Авто-заклучување оперативен режим : исто копчиња на далечинскиот управувач за да дознаете кодот, притиснете го истото копче за да го отворите, потоа кликнете на Комесарот;
Кога блокирам на владата : во две различни копчиња на далечинскиот управувач за да дознаете кодот, притиснете копче за да го отворите, потоа притиснете друг копче за да го исклучите;
Технички Параметри
Тежина : 0.
Блокирам учење код Метод :
Притиснете учење копчето за за околу 3 секунди, далечинскиот управувач интерфејс штекер научат индикатор светлина, за медиумите, веднаш притиснете копче на далечинскиот управувач за да некој (или отклучување на клучот), потоа притиснете друг копче на далечинскиот управувач (или затворен копчето за заклучување), да научат индикаторот трепка после три стави надвор сива, покажува успех во учењето. Далечинскиот управувач може да биде адаптиран за да може да електрични прекинувачи, заштеда на енергија!
Безжичен далечински управувач switch дизајн со manual (рачно) и далечински управувач во два режими на копчето интерфејс е речиси е клучот за да го отворите упатство и далечински управувач поддршка за кодот за учење за скролување.115 KG
Оперативен напон : AC80-260 V
Оперативен фреквенција : 315 MHz / 433 MHz (изборен)
Максимално оптоварување : 2000 W
Големина 55 * 51 * 25mm (со капак)
Работа : авто-заклучување, interlocking (вклучен од учењето)
Авто-заклучување учење код Метод :
Прво, по моќ безжичниот далечински управувач прекинувач, поврзани на далечинското електрични се префрлате рачно да се тестира дали на нормален моќ работа.

Канал:
1
Бренд Име:
ВЕК AOKE
Пакет:
No
Број На Модел На:
220V-1ch
Безжична Комуникација:
RF
Употреба:
Универзална
Фреквенција:
315mhz /433mhz

Најдобри понуди..