• Намалена цена
  • Неодамнешно
85V 110V 120V 220V 250V 1CH Безжичниот Далечински Управувач Switch 1*Приемник + 8* мачка очи Предаватели за Апарати Портата гаражни врати
zoom_in

85V 110V 120V 220V 250V 1CH Безжичниот Далечински Управувач Switch 1*Приемник + 8* мачка очи Предаватели за

DEN 1705.00 1938.24

Количина на стоки
check Тековен

115 KG
Оперативен напон : AC80-260 V
Оперативен фреквенција : 315 MHz / 433 MHz (изборен)
Максимално оптоварување : 2000 W
Големина 55 * 51 * 25mm (со капак)
Работа : авто-заклучување, interlocking (вклучен од учењето)
Авто-заклучување учење код Метод :
Прво, по моќ безжичниот далечински управувач прекинувач, поврзани на далечинското електрични се префрлате рачно да се тестира дали на нормален моќ работа. Потоа притиснете на учење копчето за околу 3 секунди, на далечински управувач се префрлите интерфејс научат индикатор светлото, нека оди веднаш притиснете кое било копче на далечинскиот управувач два пати, да научат индикаторот трепка три пати после борбата против сивата, покажува успех во учењето. Кога далечинскиот управувач режим има два начини на работа прилагодливи (авто-заклучување и interlocking), со вклучен на копчето за да се научат интерфејс, и може да биде било која комбинација од повеќе од 10 безжичниот далечински управувач и поддршка. Далечинскиот управувач може да биде адаптиран за да може да електрични прекинувачи, заштеда на енергија!
Безжичен далечински управувач switch дизајн со manual (рачно) и далечински управувач во два режими на копчето интерфејс е речиси е клучот за да го отворите упатство и далечински управувач поддршка за кодот за учење за скролување.
Авто-заклучување оперативен режим : исто копчиња на далечинскиот управувач за да дознаете кодот, притиснете го истото копче за да го отворите, потоа кликнете на Комесарот;
Кога блокирам на владата : во две различни копчиња на далечинскиот управувач за да дознаете кодот, притиснете копче за да го отворите, потоа притиснете друг копче за да го исклучите;
Технички Параметри
Тежина : 0. ние ќе испрати 315 MHZ
Пакетот вклучува :
1* приемник
8*предавателот
.
Кинг код метод :
(Работа треба да биде заменет, ве молиме јасно код и потоа код)
Притиснете на далечинскиот управувач интерфејс приклучок за учење копчето за околу 15 секунди, учење ќе светне за да покаже јасна успех на кодексот off.

Канал:
1
Бренд Име:
ВЕК AOKE
Пакет:
No
Број На Модел На:
220V-1ch
Безжична Комуникација:
RF
Употреба:
Универзална
Фреквенција:
315mhz /433mhz

Најдобри понуди..