• Неодамнешно
Broadlink RM2 РМ ПРО Smart Home Контролер Безжичен WiFi Универзален Далечински Управувач SWITCH Smart Приклучок за Напојување Приклучете
zoom_in

Broadlink RM2 РМ ПРО Smart Home Контролер Безжичен WiFi Универзален Далечински Управувач SWITCH Smart Приклучок

DEN 1819.20

Количина на стоки
check Тековен

Ако сакате големи, ние може да понуди големо цена. Поддршка Апликации за Android и IOS
5.
Broadlink RM2 РМ ПРО Smart Home Контролер Безжичен Wi Fi Универзален Далечински Управувач+Broadlink СП Мини Smart Приклучок за Напојување Приклучете
Сите производи се 100% оригинални НОВИ и проверени пред пратката. Поддршка 433 MHz и 315 MHz фреквенции(РМ PRO).
Broadlink RM2 Рм Про,smart home Автоматизација,Интелигентна контролорот,безжичен далечински управувач за iphone и android. Корисниците можат да го контролираат апарати насекаде и во секое време кога ќе може да се поврзе мобилен интернет (Или Wifi или GPRS).
Smart животот,вие сте вреди да ги поседуваш.
На Broadlink РМ Про е еден универзален далечински управувач за да се контролира инфраред / RF апарати преку вашиот паметен телефон. Поддршка за Wifi 2. Можете да го поставите подигање време на ТВ/клима/DVD однапред
7.Не грижете се за адаптер,ние ќе ги испраќате на приклучокот да се вклопи во вашата земја.
Answer : ___________________________ Note : Broadlink РМ Дом Може да не ги поддржуваат 433 MHz(Rf сигнал),и тоа може да го Поддржи 315 MHz фреквенции
1.4 GHz b/g/n
4. Поддршка на сите IR контролирани уреди, како што се ТВ, клима, ДВД и др.Ние се добие на ЕУ/велика БРИТАНИЈА/САД Адаптер За Опција. Ние се големи во акции, така што ние можеме да брод надвор за вас во рок од 3 дена.
Вистински Пука
Broadlink СП Мини
. Контрола на вашиот ТВ со вашиот паметен телефон, преку интернет
6. Поддршка авто режими АВТО ДОМА и АВТО ДАЛЕКУ
8 Лесни config : Еден чекор конекција за вашиот дом или канцеларија Wi-Fi, не портал се потребни
9 Профили : Завртете го вашиот i OS или Android паметен телефон во универзален далечински
10 Паметни Контрола : Користење на Broadlink Апликација, можете да ги контролирате вашите уреди насекаде,во секое време
11 Распоред : Пре-поставете ваши сопствени профили, автоматски работа на одредено време
Инфраред сигнал не може да навлезат ѕидови,Rf сигнал може да навлезат ѕидови
Ако не знаете како да го користите,
ве молиме слободно контактирајте со нас на интернет,
ние ќе го реши вашиот проблем за вас онлајн.

Безжична Комуникација:
WIFI,IR,RF
Пакет:
Yes
Фреквенција:
433 MHz
Број На Модел На:
ПРО
Канал:
2
Бренд Име:
BroadLink
Употреба:
Универзална
Broadlink Поддршка авто режими:
АВТО ДОМА и АВТО ДАЛЕКУ
Smart Home предмети:
Yes
Broadlink RF фреквенција:
433 / 315MHz
Broadlink Компатибилни Модели:
IOS и Android
smart телефон преку интернет:
Сите МО контролирани уреди, како што се ТВ, клима
Broadlink преку интернет:
Yes
Broadlink Поддршка:
Поддршка IR + RF контролирани уреди
Broadlink Приклучок адаптер:
2-рамен-pin-от ИЛИ 2-Круг-пински приклучок адаптер

Најдобри понуди..