• Намалена цена
  • Неодамнешно
најновите AC220V 2CH 10A RF Далечински Управувач Switch Систем 2X Предавателот + 1 X Приемникот 2ch реле smart home z-бран
zoom_in

најновите AC220V 2CH 10A RF Далечински Управувач Switch Систем 2X Предавателот + 1 X Приемникот 2ch реле smart

DEN 743.00 843.84

Количина на стоки
check Тековен

олабави вашиот прст на истото копче стоп/ИСКЛУЧУВАЊЕ .
Answer : ___________________________ Note : 433mhz и 315 mhz се достапни ,315mhz ќе бидат испратени ако не постои побарувачка на фреквенција
Пакет Се Вклучени :
1 x Приемник ( со капак )
2 x Предавател ( со батерија )
. само некој кој се купи примачот или испраќачот сам ,тој мора да се грижат за фреквенцијата на натпреварот .најновите AC220 V "2 CH 10 A RF Далечински Управувач Switch Систем 2 X Предавателот + 1 X Приемникот" 2ch реле smart home z-бран компанијата добива далечинскиот управувач одбор, погоден за анти-кражба алармот, далечински управувач електричен врати и Прозорци, сигнал контрола, индустриска контрола, електрична контрола коло на кревање на опрема и така натаму. потоа ќе притиснете некое копчиња на далечинскиот управувач за да transmite сигнал .
Код тип : Учење кодот
Пренесување растојание : 20-100 M
работа/излез начин
Бутване/Еден :
притиснете едно копче работи /НА.
Далечински управувач (предавател)
Далечински Управувач :
Оперативен Напон : DC12 V
Оперативен Струја : 30 MA
Оперативен Фреквенција : 315 MHZ/433 MHz
Фреквенција Растојание : 20-200 M
(ве молиме да забележите дека е идеална оддалеченост без никакви блок и сигнал се меша , тоа ќе се зголеми и да падне за 10%-50% со блок и сигнал за мешање ). Далечински управувач switch модул реле контакт излез самостојно, не е многу погоден за директна контрола на сите видови на оптоварување;Производи усвојување на безжичен фиксен код технологија, omnidirectional, noninterference switch. еден channel switch(приемник) треба еден копчиња на далечинскиот управувач (предавател )
Авто -заклучување/Toggle :
притиснете едно копче за едно време работи/НА . тоа значи учење успешно кога индикаторот флеш 2 пати, се додека светлото ќе изгасне . (еден channel switch(приемник) треба еден копчиња на далечинскиот управувач (предавател)
lnter-lock /Latched : притиснете едно копче работи/НА ,притиснете друг копче стоп/ИСКЛУЧУВАЊЕ .

Бренд Име:
ВЕК AOKE
Канал:
2
Број На Модел На:
220V- 2ch
Пакет:
No
Безжична Комуникација:
RF
Употреба:
Универзална
Фреквенција:
315mhz / 433mhz

Најдобри понуди..