• Намалена цена
  • Неодамнешно
85V 110V 120V 220V 250V 1CH 10A RF Безжичниот Далечински Управувач Switch teleswitch Со метални Предавател За Учење кодот
zoom_in

85V 110V 120V 220V 250V 1CH 10A RF Безжичниот Далечински Управувач Switch teleswitch Со метални Предавател

DEN 544.00 618.72

Количина на стоки
check Тековен

85 V 110 V 120 V 220 V 250 V 1 CH 10 A RF Безжичниот Далечински Управувач Switch teleswitch Со метални Предавател За Учење кодот
Овој став е безжичен далечински управувач switch Ак електроника фабрика за развој на нов производ, леснотија на користење и елегантен интерфејс.
Работна фреквенција : 315 MHZ или 433 MHZ (изборен) 315/433 MHz може да се изберат, Доколку не постои услов. Кога далечинскиот управувач режим има два начини на работа прилагодливи (авто-заклучување и interlocking), со вклучен на копчето за да се научат интерфејс, и може да биде било која комбинација од повеќе од 10 безжичниот далечински управувач и поддршка. Далечинскиот управувач може да биде адаптиран за да може да електрични прекинувачи, заштеда на енергија!
Безжичен далечински управувач switch дизајн со manual (рачно) и далечински управувач во два режими на копчето интерфејс е речиси е клучот за да го отворите упатство и далечински управувач поддршка за кодот за учење за скролување.
Блокирам учење код Метод :
Притиснете учење копчето за за околу 3 секунди, далечинскиот управувач интерфејс штекер научат индикатор светлина, за медиумите, веднаш притиснете копче на далечинскиот управувач за да некој (или отклучување на клучот), потоа притиснете друг копче на далечинскиот управувач (или затворен копчето за заклучување), да научат индикаторот трепка после три стави надвор сива, покажува успех во учењето.
Авто-заклучување оперативен режим : исто копчиња на далечинскиот управувач за да дознаете кодот, притиснете го истото копче за да го отворите, потоа кликнете на Комесарот;
Кога блокирам на владата : во две различни копчиња на далечинскиот управувач за да дознаете кодот, притиснете копче за да го отворите, потоа притиснете друг копче за да го исклучите;
Технички Параметри
Тежина : 0. Потоа притиснете на учење копчето за околу 3 секунди, на далечински управувач се префрлите интерфејс научат индикатор светлото, нека оди веднаш притиснете кое било копче на далечинскиот управувач два пати, да научат индикаторот трепка три пати после борбата против сивата, покажува успех во учењето.

Канал:
1
Бренд Име:
ВЕК AOKE
Пакет:
No
Број На Модел На:
220V-1ch
Безжична Комуникација:
RF
Употреба:
Универзална
Фреквенција:
315mhz /433mhz

Најдобри понуди..