• Намалена цена
  • Неодамнешно
Нови DC12V 24V 36V 48V 10A 2CH Безжични RF Далечински Управувач Switch 2*мачка очи Предавателот+1*Примачот за Апарати Портата гаражни врати
zoom_in

Нови DC12V 24V 36V 48V 10A 2CH Безжични RF Далечински Управувач Switch 2*мачка очи Предавателот+1*Примачот

DEN 1073.00 1219.20

Количина на стоки
check Тековен


Answer : ___________________________ Note : контролорот може да научат фиксна шифра / учење код и други 16 различни кодирање на далечински управувач, со цел да се расчисти најраните надвор од далечинскиот управувач.
Главно се користи во гаражни врати контрола, осветлување контрола, електрични вратата, далечински управувач завеси, укинување на опрема, моторика, пумпа за вода, проекција на екранот лифт контрола и безбедност на индустријата и другите полиња, е лесно да се инсталира, користи предностите на едноставен и безбеден и сигурен.
Спецификации :
Оперативен Напон : DC12-48 V
Оперативен Фреквенција : 315 MHZ / 433 MHZ
Температурата на работа : -40 C ~ +80 C
Примачот на Осетливост : -105d Bm
Максимално оптоварување : 3000 w, отценети оптоварување 1500 w
Учење код : бутване/Не-Latched .Нови DC12 V 24 V 36 V 48 V 10 A " 2 CH Безжични RF Далечински Управувач Switch 2*мачка очи Предавателот+1*Примачот за Апарати Портата гаражни врати 1, Преглед : Овој вид на DC12 v-48 v широк напон двонасочна далечински управувач прекинувач, прекинувач за напојување, професионална префрлување напојување за управување со чип, напојување напонот стабилност, комплетно решение отпор капацитет чекор-долу и да го направи напојување напонот не е стабилна, доведе до целиот switch нестабилен феномен.Однесуваат на повеќе области различни цели;Резервирани за излез на податоци битови заварување плоча, може да се добијат преку кратки различни лемење заеднички локација избор на далечинска контрола на копчиња, погодно клиент поддршка на различни далечински управувач што себеси се допаѓа, за да се избегне стариот фиксна еден дизајн копчиња можете да одговара на срам на далечинскиот управувач.Далечинскиот управувач префрлете се усвојува 30 реле, може да се вчита високо-енергетски електрични апарати, учење микроконтролерски декодирање, можат да научат повеќе за далечинска контрола, едноставна операција поддршка флексибилни;за да се Префрлате прекинувачот е донесен да ја подобри switch излез работа начин, динамичен, self-locking, interlocking (точка) може да биде случаен избор лесен за употреба, уште еден нов начин на рачна работа.

Број На Модел На:
12V-48V- 2ch
Канал:
1
Бренд Име:
ВЕК AOKE
Пакет:
No
Безжична Комуникација:
RF
Употреба:
Универзална
Фреквенција:
315mhz /433mhz

Најдобри понуди..