• Намалена цена
  • Неодамнешно
2017 OHSEN Мода LCD Електронски Дигитални Силикони Рака Детето Деца Часовници Секојдневен Стил Студентите Часовници Момчиња Спортски рачен часовник
zoom_in

2017 OHSEN Мода LCD Електронски Дигитални Силикони Рака Детето Деца Часовници Секојдневен Стил Студентите Часовници

DEN 326.00 652.80

Количина на стоки
check Тековен

Главни Карактеристики-Нов модел со висок квалитет
-Дигитален : Час, минута, секунда, часот, месец, датум, денот
-12/24 часовен формат
-Алармот и час свири функција
-Специјален дизајн со хронограф (стоперка) во 0.01 секунда ''increment''
-Дополнителни LCD назад светло функција за да се прикаже времето јасно во темнина
-Водоотпорен на длабочина е до 30 M (Не притиснете било кое копче во вода)
-Точност : ±15 секунди месечно
Детали
Случај материјал : Пластика
Случај Дијаметар(cm) : 3.7 cm/1.443 инчен
Случај дебелина(cm) : 1.5 м/0.585 инчен
Бендот боја : Покаже како слика
Бендот должина(cm) : 21cm/8.19 инчен
Бендот width(cm) : 1.9 cm/0.741 инчен
Компонента Се Вклучени :
Спорт Зглоб Види x 1
Прирачник за корисникот x 1

Тип На Објект:
Дигитални Рачни Часовници
Функција:
Алармот,Назад Светлина,Отпорен на Вода,Шок Отпорни,Престане да се Види,да се Заврши Календарот,Плива,Хронограф,LED дисплеј
Отпорност На Вода Длабочина:
3Bar
Случај Обликот:
Круг
Движење:
Дигитални
Бендот Должина:
21cm
Dial Дијаметар:
37mm
Затворач Тип:
Тока
Бендот Ширина:
19mm
Кутии & Случаи Материјал:
Нема пакет
Dial Прозорец Материјал Тип:
Акрилик
Стил:
Спорт
Бренд Име:
OHSEN
Случај Дебелина:
15mm
Случај Материјал:
Пластични
Пол:
Деца
Број На Модел На:
1105
Бендот Материјал Тип:
Гума

Најдобри понуди..