• Неодамнешно
SkyRC TS120 120A 2-3S LiPo Батеријата Brushless Sensored/Sensorless ESC со 6V/3А БЕК за 1/10 1/12 На патот Off-road 1/10 1/8 Автомобил
zoom_in

SkyRC TS120 120A 2-3S LiPo Батеријата Brushless Sensored/Sensorless ESC со 6V/3А БЕК за 1/10 1/12 На патот

DEN 3359.52

Количина на стоки
check Тековен

И електронски прекинувачот е повеќе чувствителни и доверливи.
Електронски прекинувачот е изграден така што тоа би можело да се зачува простор.2 A
Отпор : 0. Во овој случај, алуминиум топлина кожи може да работи ефикасно.
Внатрешната отпорност може да се намали со ламинат бакар оџакот контрола на технологијата и вентилаторот за ладење дизајн, така што динамичен термичка рамнотежа може да се стави.
Црвено бакар конектор се користи интерни на европската социјална повелба.
Тоа може да се исклучи со одржување на активирањето на целосна кочница за 8 секунди кога се работи.И корисникот може, исто така, обичај на гас/кочница крива. Прецизноста на удар/кочница стапка е 1%.
Спецификации :
Бренд : Sky RC
Напојување : 2 S-3 S Li Po батеријата, 4 S-9 S Ni Mh батерија
БЕК излез : 6 V/3А
Постојан струја : 120 A
Пукна струја : 760 A
Фан : 8 V/0. Сите поставување може да се извезуваат или увезуваат, така што корисникот може да се споредуваат и анализираат.
Корисникот може да поставите и да ги чува 10 групи на профили во европската социјална повелба.Карактеристики :
Корисниците може да поставите турбо и зголемување на времето што може да се подобри моторни ВРТЕЖИ во минута за да се добие своите најдобри перформанси. Динамиката на косата може да биде намалена ефикасно кога моторот работи со голема брзина или корисникот промени на брзината на моторот frenquently значи дека моторот може да биде постабилна кога се работи. Овие податоци може да се повика во било кое време без некоја посебна програма за прилагодување.
На firmware-от може да биде ажуриран од страна на поврзување на ESC со КОМПЈУТЕР или паметен телефон.
Тоа може да биде programed од Програмата Кутија(SK-300046), КОМПЈУТЕР преку SKYLINK(SK-600013) или samrt телефон преку Bluetooth Модул(SK-600058).
Удар контрола е разумен и прецизни и тоа може да се сретнат различни клиенти барање за согласност и овластување.
Безбедносни карактеристики : низок напон заштита, моторни и европската социјална повелба прегреат заштита и сигнал изгубени заштита.

Тип:
Симулатори
Воздушна Фотографија:
No
сертификација:
CE
Контролор На Владата:
MODE2
боја:
Сина
Контрола На Канали:
2 канали
Гаранција:
1
Материјал:
Метал
Возраст Опсег:
Grownups
Број На Модел На:
TS120

Најдобри понуди..