• Намалена цена
  • Неодамнешно
Cawanerl Автомобил Додатоци Автомобил Гума Запечатување Печат Лента За Полнење Weatherstrip Контрола На Бучавата Водоотпорен Dustproof За Хонда Jade Граѓански
zoom_in

Cawanerl Автомобил Додатоци Автомобил Гума Запечатување Печат Лента За Полнење Weatherstrip Контрола На Бучавата

DEN 4689.00 4689.12

Количина на стоки
check Тековен


Карактеристики :
100% нов бренд
Одговара/За Хонда Jade Граѓански
Материјал : EPDM гума
Боја : Црна (како што се покаже во слика)
Апликација (Инсталација позиција) : Автомобил 4-Врата,Врата на Дното,Мотор(Аспиратор),Багажникот,А-Столбови,Б-Столбот,C-Столб
Функција :
Подобрување на leakproofness на вашиот автомобил, кој направи вратата на багажникот,затворање на хаубата цврсто.
Намалување на тротоарот и правец на бучава помине во автомобил, избегнување на прашина и дожд во автомобил,за да се подобри комфорт при возењето ,
-Може да се применува за да се печат на целиот автомобил, кој врши добро во водоотпорен, dustproof, и soundproof.
Топло Совети :
1.Пред да се инсталира на запечатување лента,ве молиме да користите неутрален детергент измијат нечистотија и прашина;
2. Иако запечатување ленти се самолепливи,со цел да инсталирате повеќе цврсто,можете да го користите лепак;
3.Откако ќе го инсталирате на запечатување лента,ве молиме да не се мијат вашиот автомобил во рок од една недела.
4. Ако најдете некоја заштитна фолија на селотејп паѓа исклучени во транспортот,ве молиме да не грижете се, тоа не влијае на функцијата на селотејп .
Пакет Листа ( Бидејќи автомобил модел е различен,должината на запечатување ленти тие го бараат е, исто така, различни. ) :
1. Биг-Г и Мали-D За Автомобил Худ (1 Метар Биг-Г И 3 Метри Мали-D)
2. Биг-Г За Автомобил 4-Врата(10-13 Метар)
3. P-Форма За Автомобил 4-Врата Дното(4-5 Метри)
4. Станот-D За Автомобили Багажникот (4.5-5.5 Метар)
5. Еден Пар Z-Форма За Автомобил-Столб (Околу 2 Метри)
6. Еден Пар Б-Форма За Автомобил Б-Столбот (Околу 1.6 Метри)
7. Еден Пар C-Форма За Автомобил C-Столб (Околу 2.4 Метри)

Тип На Објект:
Филери, Лепила & Пломби
Бренд Име:
cawanerl
Објектот Ширина:
0.4inch
Објектот Тежина:
1.5kg
Објектот Должина:
1200inch
Име На Модел:
За Хонда Jade Граѓански
Надворешни Тестирање И Сертификација:
CE
Специјални Функции:
Изолација на бучава, Водоотпорен,Dustproof
Објектот Висина:
0.4inch
Материјал Тип:
Гума
Примена:
Автомобил 4-Врата,Врата На Дното,Аспиратор,Багажникот,А-Столбови,Б-Столбот,C-Столб

Најдобри понуди..