• Намалена цена
  • Неодамнешно
7.2V7.4V Акумулаторот 18650 Sanyo litievoy Акумулаторот 7.4 Во 2600 mAh Сибирскиот Weasel засилување на Акумулаторот
zoom_in

7.2V7.4V Акумулаторот 18650 Sanyo litievoy Акумулаторот 7.4 Во 2600 mAh Сибирскиот Weasel засилување на Акумулаторот

DEN 714.00 840.00

Количина на стоки
check Тековен


Номинална напон : 7.4 V Номинален капацитет 2600 m Ah Стандард на испуштање на одржлива тековна : Максималниот проток на постојан струја 0.2 C : C 1 Работна температура : Полнење : 0 ~ 45 Празнење : -20 ~ 60 Производ Големина : Max. 19 * 37 * 70 мм готовиот производ отпор : 250 m или помалку Ω Тежина : 100 g Доведе Тип : UL3239 / 20 #, линија должина од 50 mm Применливи Предмет : сите видови на динамички модели, алат, електрични играчки, итн .. предноста на користење на литиум електрична енергија : 1. Мал волумен, мала тежина, голем капацитет, заштита на животната средина, без меморија ефект. 2. Моќта на преносни електронски уреди е најпосакувана, но потенки, литиум-јон батерии ве молиме имајте во предвид следниве точки. Литиум електрична енергија, користете здравиот разум : 1. Мора да се користи стандардни 4.2 LI-ION батерија држачи за полнење. 2. Голем тековната празнење е забрането. 3. Не се празнење на батеријата напон е помалку од 2.5 V. 4. Тоа е строго забрането да ја размонтираат, краток спој на батеријата, може да предизвика краток спој на оган. 5. Оперативен температура од 0 до 60

Тежина:
100g
Големина:
19*37*70MM
Број На Модел На:
18650
Напон:
7.4V
Номиналниот Капацитет:
2600mAh
Бренд Име:
VariCore
Тип:
Li-Ion

Најдобри понуди..