• Намалена цена
  • Неодамнешно
Tectra 1500mAh 1PC EN-EL14 EN-EL14a Батеријата за Nikon P7000 P7100 P7700 P7800 D3400 D3200 D3300 D5100 D5200 D5300 D5500 D5600
zoom_in

Tectra 1500mAh 1PC EN-EL14 EN-EL14a Батеријата за Nikon P7000 P7100 P7700 P7800 D3400 D3200 D3300 D5100 D5200

DEN 655.00 770.40

Количина на стоки
check Тековен

Tectra 1500m Ah 1 PC EN-EL14 EN-EL14a Battery за Nikon Coolpix P7000 P7100 P7700 P7800 D3400 D3200 D3300 D5100 D5200 D5300 D5500 EN-EL14 7.4 V/1500m Ah За Nikon Камери : Nikon D3100 dslr фото
Nikon dslr фото D3200
Nikon D3300 dslr фото Nikon dslr фото D3400
Nikon D5100 dslr фото
Nikon D5200 dslr фото
Nikon dslr фото D5300
Nikon D5500 dslr фото Nikon dslr фото D5600
Nikon Coolpix P7000
Nikon Coolpix P7100
Nikon Coolpix P7700
Nikon Coolpix P7800
Nikon dslr фото Df
Компатибилен со Nikon Апарат МЗ-24
Батеријата Карактеристики :
1. Премиум Литиум јонска клетки, Нова Батерија на Пакет
2. 100% компатибилен со оригинални EN-EL14 батеријата
3. Висока Густина На Енергија , Екстра Долг Живот, Меморија За Слободни
4. Екстра Моќ, Повеќе Снимки за Вашиот Камери
Претпазливост :
Полнење на батерија пред користење
- Само користи посебни држачи
Чувате батеријата терминали чисти
Секогаш чувајте ја батеријата во суво место
Не предизвикувајте краток спој на батеријата пакет
Не расклопување на батеријата пакет
Не го изложувајте батеријата на висока температура
Пакет :
1 x EN-EL14/EN-EL14a батеријата

Батерија:
Yes
Пакет:
Yes
Број На Модел На:
EN-EL14
боја:
Црна
Тип:
Стандардна Батерија
Бренд Име:
Tectra
Употреба:
Камерата

Најдобри понуди..