• Намалена цена
  • Неодамнешно
Tectra 2 парчиња BP-70A 1800mAh Li-ion Батерија + Дигиталниот Апарат за полнење за на Samsung ST66 ST700 ST88 ES65 ES95 MV800 PL120 PL170 ES80 ST30
zoom_in

Tectra 2 парчиња BP-70A 1800mAh Li-ion Батерија + Дигиталниот Апарат за полнење за на Samsung ST66 ST700 ST88

DEN 683.00 767.52

Количина на стоки
check Тековен

Tectra 2 парчиња BP-70 A 1800m Ah Li-ion Батерија + Дигиталниот Апарат за полнење за на Samsung ST66 ST700 ST88 ES65 ES95 MV800 PL120 PL170 ES80 ST30 BP-70 A 3.7 V 1800m Ah/Li-ion за Дигитални фото Апарати Samsung Компатибилен Samsung Camera Модели : Samsung AQ100 Samsung DV150 F Samsung ES65, ES67 Samsung ES70, ES71, ES73, ES74, ES75 Samsung ES80 Samsung MV800 Samsung PL20 Samsung PL80 Samsung PL90 Samsung PL100, PL101 Samsung PL120 Samsung PL170 Samsung PL200, PL201 Samsung SL50 Samsung SL600, SL605 Samsung SL630 Samsung ST30 Samsung ST60, ST61 Samsung ST65, ST66, ST67 Samsung ST70, ST71, ST72, ST76 Samsung ST80 Samsung ST90, ST93, ST95 Samsung ST100 Samsung ST150 F Samsung ST700 Samsung ST6500 Samsung TL105 Samsung TL110 Samsung TL205 Samsung WB30 F Samsung WB35 F Samsung WB50 F Samsung WP10 Пакет се Вклучени : 2 x BP-70 A Батерии
1 x Дигитален Апарат
1 x Автомобил Полнење Кабел
1 x AC Адаптер за Напојување Приклучете Батеријата Функција : 1. Премиум Литиум јонска клетки Нова Батерија Pack 2. Целосно Компатибилен со Оригиналниот Samsung Батеријата 3. Висока Густина На Енергија, Екстра Долг Живот, Меморија За Слободни 4. Екстра Моќ, Повеќе Снимки за Вашиот Камери Полнење Карактеристики :
1.BP-70 A Батеријата Наменета за Samsung.
2. Лесен за полнење на микро USB кабел Ile.
3. Overvoltage, прекуструјна, постојан струја контрола за да се спречи кратки-коло заштита.
4 Мека-проектот функција за да се спречи штета од големи полнење тековната кога се полни.
5. Ултра-тенок дизајн, погоден за патување и за домашна употреба, гувернерот како каунти, преносни и преносни.
Спецификација :
влез : DC 5 V / 1 A (Мин)
излез : наизменична СТРУЈА 8.4 V / 600m A
материјал : ABS + PC
Dimmension : 86x47x21mm
тежина : 68 g (& asymp; 0.15 lb) Внимание : Полнење на батеријата пред употреба-Само користи посебни држачи Чувате батеријата терминали чисти Секогаш чувајте ја батеријата во суво место не предизвикувајте краток спој на батеријата пакет не расклопување на батеријата пакет не го изложувајте батеријата на висока температура

Батерија:
Yes
Пакет:
Yes
Број На Модел На:
BP-70A
боја:
Бела
Тип:
Стандардна Батерија
Бренд Име:
Tectra
Употреба:
Камерата

Најдобри понуди..