• Намалена цена
  • Неодамнешно
Tectra 4PCS ЛП-E8 ЛП E8 Li-ion Батерија за Canon EOS 550D 600D 700D EOS Бунтовнички T2i Бунтовнички T3i Бунтовнички T4i Бунтовнички T5i и BG-E8 Зафат
zoom_in

Tectra 4PCS ЛП-E8 ЛП E8 Li-ion Батерија за Canon EOS 550D 600D 700D EOS Бунтовнички T2i Бунтовнички T3i Бунтовнички

DEN 1110.00 1247.52

Количина на стоки
check Тековен

Tectra 4 PCS ЛП-E8 ЛП E8 Li-ion Батерија за Canon EOS 550 D 600 D 700 D EOS Бунтовнички T2i Бунтовнички T3i Бунтовнички T4i Бунтовнички T5i и BG-E8 Зафат ЛП-E8 7.4 V/1800m Ah За Canon Камерите : Canon EOS 550 D
Canon EOS 600 D
Canon EOS 700 D
Canon EOS Бунтовнички T2i
Canon EOS Бунтовнички T3i
Canon EOS Бунтовнички T4i
Canon EOS Бунтовнички T5i Канон BG-E8 Зафат
Батеријата Карактеристики :
1. Премиум Литиум јонска клетки, Нова Батерија на Пакет
2. 100% компатибилен со оригиналниот ЛП-E8 батеријата
3. Висока Густина На Енергија , Екстра Долг Живот, Меморија За Слободни
4. Екстра Моќ, Повеќе Снимки за Вашиот Камери
Претпазливост :
Полнење на батерија пред користење
- Само користи посебни држачи
Чувате батеријата терминали чисти
Секогаш чувајте ја батеријата во суво место
Не предизвикувајте краток спој на батеријата пакет
Не расклопување на батеријата пакет
Не го изложувајте батеријата на висока температура
Пакет :
4 x ЛП-E8 батерии

Батерија:
Yes
Пакет:
Yes
Бренд Име:
Tectra
боја:
Бела
Тип:
Стандардна Батерија
Употреба:
Камерата
Број На Модел На:
ЛП-E8

Најдобри понуди..