• Намалена цена
  • Неодамнешно
5 x CR2450 2450 DL2450 3V Литиум Копчето Монета Батерија За рачни Часовници,часовници,слушни помагала Батерии
zoom_in

5 x CR2450 2450 DL2450 3V Литиум Копчето Монета Батерија За рачни Часовници,часовници,слушни помагала Батерии

DEN 350.00 479.52

Количина на стоки
check Тековен


5 X CR2450 2450 DL2450 3 V Литиум Копчето Монета Батерија За рачни Часовници,часовници,слушни помагала Батерии
Батерија Тип : Батеријата CR2450 3 V Литиум Копчето Батеријата BR2450 Монета Ќелија
Бренд : PKCELL
Хемија : Li Mn O2 Батеријата
Номиналниот напон : 3 V
Критичниот напон : 2.0 V
Нормалните Капацитет : 600m Ah
Постојана струја : 3m A (максимум)
Пулсот на струјата : 20m A (максимум)
Максимална димензија : 24.5 x 5.0 mm
Температура : -40 до +60 целзиусови степени
Исто така, може да биде познат како : DL2450, CR2450 N, ECR2450, BR2450, BR2450-1 W, KCR2450, LM2450, 5029 LC Апликација : Компјутери, Камери, Дигитални Камери,PDA е,Далечински Контроли,Camcorders Електронски Игри,Часовници,Калкулатори, Електронски Инструменти Автомобил Безбедност Аларм, MP3 Плеери, LED светла, Дигитални Глас Рекордери,Играчки, Гликоза во Крвта, Холестерол Тестирање,Метри
Главните модели Точка Бр. Систем Normail Напон
(V) Капацитет(m Ah) Димензија(mm) Тежина(g) Препорачува Континуирана Потрошувачка(m A) се Препорачува
Пулсот на Мозоци(m A) CR927 Литиум 3.0 30 9.5*2.7 0.6 0.5 5 CR1216 Литиум 3.0 25 12.5*1.6 0.7 1.0 5 CR1220 Литиум 3.0 40 12.5*2.0 0.9 1.0 5 CR1225 Литиум 3.0 50 12.5*2.5 1.0 2.0 5 CR1616 Литиум 3.0 50 16.0*1.6 1.2 2.0 10 CR1620 Литиум 3.0 70 16.0*2.0 1.6 2.0 10 CR1632 Литиум 3.0 120 16.0*3.2 1.3 2.0 15 CR2016 Литиум 3.0 75 20.0*1.6 1.8 2.0 15 CR2025 Литиум 3.0 150 20.0*2.5 2.4 2.0 15 Литиум CR2032 3.0 210 20.0*3.2 3.0 3.0 20 Литиум CR2032 3.0 220 20.0*3.2 3.1 3.0 20 CR2320 Литиум 3.0 130 23.0*2.0 3.0 3.0 20 CR2325 Литиум 3.0 190 23.0*2.5 3.5 3.0 20 CR2330 Литиум 3.0 260 23.0*3.0 4.0 3.0 20 CR2430 Литиум 3.0 270 24.5*3.0 4.5 3.0 20 CR2450 Литиум 3.0 600 24.5*5.0 6.2 3.0 20 CR2477 Литиум 3.0 900 24.5*7.7 7.0 3.0 10 CR2477 Литиум 3.0 1000 24.5*7.7 9.9 3.0 30 CR3032 Литиум 3.0 500 30.0*3.2 6.8 3.0 20

Номиналниот Капацитет:
600mAh
Големина:
24.5*5.0mm
Бренд Име:
Pkcell
Тип На Батерија:
LiMnO2
is_customized:
Yes
Номиналниот Напон:
3v
Број На Модел На:
CR2450
Напон:
3V
Капацитет:
600mAh
Модел:
CR2450
Хемија:
Литиум
Континуирани Мозоци:
3mA
Pluse Мозоци:
20MA

Најдобри понуди..