• Намалена цена
  • Неодамнешно
6PCS нови оригинални INR18650 30Q 3000mAh батеријата енергија литиум батерија полнење батерии за samsung електрични алатки
zoom_in

6PCS нови оригинални INR18650 30Q 3000mAh батеријата енергија литиум батерија полнење батерии за samsung

DEN 1030.00 1872.00

Количина на стоки
check Тековен


Liitokala Lii-500 LCD Паметен Полнач Поддржува 3.7 V 18650 18350 18500 16340 17500 25500 10440 14500 26650 1.2 V АА ААА Ni MH и 5 V USB излез (моќ банка). Ве молиме кликнете на сликата за да купи :
Батеријата Име : 18650 цилиндрични литиум-јон батерии
Потекло : Направени во Кореја
Батерија Тип : INR18650-30 Q
Батеријата Спецификации : 18 * 65 (mm)
Батеријата материјал : Литиум-јонска (Li-ion Литиум Јонска Батерија)
Батеријата Напон : 3.6 V
Батеријата внатрешна отпорност : 26mΩ или помалку
Номиналниот Капацитет : 3000m Ah
Батеријата на струјата : 15 A континуирано крварење, моментален тековната може да се стави 25-30 A (Ен)
Батеријата Карактеристики : празнење на струја, со висок капацитет.
Батеријата Тежина : 48g
Апликации : електронски цигари, електрични алатки, модел авиони, автомобили рамнотежа, shilly-автомобил, електрични велосипеди, комуникации, медицинска и друга воена батеријата.
Полнење и празнење критериуми : повеќе од 500-1000 пати, полнење критичниот напон 4.2 v, испуштање критичниот напон на 2.5 V.

Големина:
18650
Поставете Тип:
Само Батерии
Замена На Батеријата:
No
Батеријата Број:
6Pcs
Бренд Име:
liitokala
Тип:
Li-Ion
Број На Модел На:
INR18650-30Q
Номиналниот Капацитет:
3000MAH
Замена На Батеријата:
No

Најдобри понуди..