• Намалена цена
  • Неодамнешно
Воздухот Гориво Сооднос О2 Сензор за Опел Signum Vectra 2.0 2003 до Моторот код Z20NET ДО 4Wire Wideband Кислород Сензор OZA575-GM2 Ламбда
zoom_in

Воздухот Гориво Сооднос О2 Сензор за Опел Signum Vectra 2.0 2003 до Моторот код Z20NET ДО 4Wire Wideband Кислород

DEN 2477.00 2880.00

Количина на стоки
check Тековен

Опис на Воздухот Гориво Сооднос О2 Сензор за "Опел" Signum Vectra 2.0 2003 до Моторот код Z20 NET ДО 4 Wire Wideband Кислород Сензор OZA575-GM2 Плоча и OEM : 55351836, 855397, 12788129 Fitment : OPELVECTRA C (2002/04 - /) VECTRA C 2.0 16 V Турбо Z 20 НЕТО 1998 129 175 Салон 03/03 - / OPELVECTRA C GTS (2002/08 - /) VECTRA C GTS 2.0 16 V Турбо Z 20 НЕТО 1998 129 175 Hatchback 03/03 - / OPELSIGNUM (2003/05 - /) SIGNUM 2.0 Турбо Z 20 НЕТО 1998 129 175 Hatchback 03/05 - / OPELVECTRA C Имот (2003/10 - /) VECTRA C Имот 2.0 Турбо Z 20 НЕТО 1998 129 175 Имот 03/10 - /
Слика Детали
Како да се провери грешка кислород сензор ?Зошто грешка на кислород сензор ?
Гаранција И Повратни Информации
Контактирајте Со Нас

Тип:
Вид Греење
Чувствителност:
0.1
Бренд Име:
TIANBANG
Hysteresis:
0.1(%F. S.)
линеарна:
0.2(%F. S.)
Резолуција:
0.5
Тип На Сензор:
Piezoelectric
Мерен Опсег:
0-1 носители.5
Повторливост:
0.1(%F. S.)
Повратен сигнал напон:
воздух-гориво сооднос (во) >= 1.1-30mV ~ 100mV ,Воздух-гориво го оценувате
Време На Одговор:
600mV-300mV
Живот:
просечниот живот на вистински возило експеримент е за 10 милиони евра
Производ Карактеристики:
висока чувствителност, брза реакција го оценувате
Карактеристики На Производот 2:
високи-температура на материјали за да се обезбеди доследна изведба во лоа
Карактеристики На Производот 3:
анти-труење слој, подобро кислород сензор од отров
о2 кислород сензор :
denso кислород сензор
универзална кислород сензор :
ламбда сензор
о2 сензор:
кислород сензор
ламбда кислород сензор:
универзална ламбда

Најдобри понуди..