• Намалена цена
  • Неодамнешно
OE Тип Fitment OZA401-E6 Кислород Сензор за Опел Tigra Vectra 1.4 1.6 1988-2000 Мотор код X14XE X16XE X16SZ C16NZ ДО О2 Сензор
zoom_in

OE Тип Fitment OZA401-E6 Кислород Сензор за Опел Tigra Vectra 1.4 1.6 1988-2000 Мотор код X14XE X16XE X16SZ

DEN 2724.00 3168.00

Количина на стоки
check Тековен

4 јас C 14 НЗ 1389 44 60 Hatchback 90/01 - 93/03 CORSA НА Hatchback (93_, 94_, 98_, 99_) 1.6 i E 16 НЗ 1598 55 75 Конвертибилна 86/10 - 93/02 KADETT E Кабриолет (43 B_) 1.Опис OE Тип Fitment OZA401-E6 Кислород Сензор за "Опел" Tigra Vectra 1.6 јас 16 V X 16 XE 1598 78 106 Hatchback 94/09 - 00/09 CORSA B (73_, 78_, 79_) 1.6 i КАТ C 16 НЗ 1598 55 75 Конвертибилна 87/10 - 93/02 KADETT E Кабриолет (43 B_) 1.2 јас C 12 НЗ 1195 33 45 Hatchback 89/09 - 93/03 OPELCORSA Б (73_, 78_, 79_) (1993/03 - 2002/12) CORSA B (73_, 78_, 79_) 1.3 јас МАЧКА C 13 N 1297 44 60 Имот 85/09 - 91/08 KADETT E Имот (35_, 36_, 45_, 46_) 1.2 Х 12 SZ 1195 33 45 Кутија 94/07 - 01/10 КОМБО (71_) 1.2 јас 12 НЗ 1195 33 45 Hatchback 93/03 - 00/09 OPELASC.4 X 14 SZ 1389 44 60 Кутија 94/07 - 01/10 КОМБО (71_) 1.6 1988-2000 Мотор код X14 XE X16 XE X16 SZ C16 NZ ДО О2 Сензор Производство Број : OZA401-E6 Осветленост Број : 855305, 855333, 855315, 855328, 855329, 00855333, 0855305, 0855315, 0855328, 0855333, 0855329
Fitment : OPELCOMBO (71_) (1994/07 - 2001/10) КОМБО (71_) 1.4 Si C 14 SE 1389 60 82 Hatchback 91/09 - 93/03 CORSA НА Hatchback (93_, 94_, 98_, 99_) 1.6 GSI 16 V C 16 XE 1598 80 109 Hatchback 93/03 - 00/09 CORSA B (73_, 78_, 79_) 1.6 јас E 16 НЗ 1598 55 75 Имот 86/09 - 91/08 KADETT E Имот (35_, 36_, 45_, 46_) 1.8 i C 18 НЗ 1796 66 90 Салон 90/09 - 91/08 KADETT E (39_, 49_) 1.6 јас E 16 НЗ 1598 55 75 Hatchback 86/09 - 91/08 KADETT E Hatchback (33_, 34_, 43_, 44_) 1.4 Si C 14 SE 1389 60 82 Hatchback 93/03 - 00/09 CORSA B (73_, 78_, 79_) 1.4 јас C 14 НЗ 1389 44 60 Имот 90/01 - 91/08 KADETT E Имот (35_, 36_, 45_, 46_) 1.4 i C 14 НЗ 1389 44 60 Салон 90/01 - 91/08 KADETT E (39_, 49_) 1.3 јас МАЧКА C 13 N 1297 44 60 Салон 85/09 - 91/08 KADETT E (39_, 49_) 1.8 јас C 18 НЗ 1796 66 90 Имот 85/06 - 91/08 KADETT E Имот (35_, 36_, 45_, 46_) 1.8 јас S 18 NV 1796 66 90 Hatchback 85/06 - 91/08 OPELCORSA A TR (91_, 92_, 96_, 97_) (1982/09 - 1993/03) CORSA A TR (91_, 92_, 96_, 97_) 1.6 јас МАЧКА C 16 НЗ 1598 55 75 Hatchback 86/09 - 91/08 KADETT E Hatchback (33_, 34_, 43_, 44_) 1.4 јас X 14 SZ 1389 44 60 Hatchback 93/03 - 00/09 CORSA B (73_, 78_, 79_) 1.4 C 14 SE 1389 60 82 Кутија 94/07 - 01/10 OPELKADETT E (39_, 49_) (1984/09 - 1993/12) KADETT E (39_, 49_) 1.2 јас X 12 SZ 1195 33 45 Hatchback 93/03 - 00/09 CORSA B (73_, 78_, 79_) 1.4 јас C 14 НЗ 1389 44 60 Салон 89/10 - 93/03 OPELCORSA НА Hatchback (93_, 94_, 98_, 99_) (1982/09 - 1993/03) CORSA НА Hatchback (93_, 94_, 98_, 99_) 1.6 јас МАЧКА C 16 НЗ 1598 55 75 Имот 86/09 - 91/08 OPELKADETT E Hatchback (33_, 34_, 43_, 44_) (1984/09 - 1991/08) KADETT E Hatchback (33_, 34_, 43_, 44_) 1.4 јас 16 V X 14 XE 1389 66 90 Hatchback 94/09 - 00/09 CORSA B (73_, 78_, 79_) 1.3 јас C 13 N 1297 44 60 Hatchback 86/09 - 90/09 CORSA НА Hatchback (93_, 94_, 98_, 99_) 1.4 јас C 14 НЗ 1389 44 60 Hatchback 90/01 - 91/08 KADETT E Hatchback (33_, 34_, 43_, 44_) 1.3 јас МАЧКА C 13 N 1297 44 60 Hatchback 85/09 - 91/08 KADETT E Hatchback (33_, 34_, 43_, 44_) 1.6 GSI C 16 НЗ 1598 55 75 Hatchback 88/08 - 92/09 CORSA НА Hatchback (93_, 94_, 98_, 99_) 1.

Тип:
Вид Греење
Чувствителност:
0.1
Бренд Име:
TIANBANG
Hysteresis:
0.1(%F. S.)
линеарна:
0.2(%F. S.)
Резолуција:
0.5
Тип На Сензор:
Piezoelectric
Мерен Опсег:
0-1 носители.5
Повторливост:
0.1(%F. S.)
Повратен сигнал напон:
воздух-гориво сооднос (во) >= 1.1-30mV ~ 100mV ,Воздух-гориво го оценувате
Време На Одговор:
600mV-300mV
Живот:
просечниот живот на вистински возило експеримент е за 10 милиони евра
Производ Карактеристики:
висока чувствителност, брза реакција го оценувате
Карактеристики На Производот 2:
високи-температура на материјали за да се обезбеди доследна изведба во лоа
Карактеристики На Производот 3:
анти-труење слој, подобро кислород сензор од отров
Производи име:
Кислород Сензори
универзална кислород сензор :
о2 кислород сензор
denso кислород сензор :
делови за автомобили
ламбда сензор:
ЛАМБДА

Најдобри понуди..