• Неодамнешно
МАПАТА сензор за PEUGEOT 206 SW (2E/К) 2.0 16V RFN (EW10J4) 2002 - 0261230034 0261230057
zoom_in

МАПАТА сензор за PEUGEOT 206 SW (2E/К) 2.0 16V RFN (EW10J4) 2002 - 0261230034 0261230057

DEN 694.08

Количина на стоки
check Тековен

Ова ги поставил темелите за подоцна FONAN 's технологија на производство раст.
In2014, со цел да се задоволат барањата на клиентите, за повисок квалитет на производите, FONAN се прошири повторно, преименувана sinya автомобилската електроника co. !!!!ВИ БЛАГОДАРИМЕ!!!!
Притисок Спектар 20-105kpa Напон 390-4750mv Иглички 3 пина Тип MAP сензор Гаранција 12 месеци
Одговара на автомобили OE број CITROEN 1920 ЕДЕН CITROEN 96 394 188 80 ФИАТ 9631813680 ФИАТ 9639418880 PEUGEOT 1920 НА PEUGEOT 1920 1 K "РЕНО" 96 31 813 680 "РЕНО" 96 39 418 880
За CITROEN ЗАТАЈУВАЊЕ (22, U6) (1994/06 - 2002/07) За CITROEN SAXO (S0, S1) (1996/02 - 2004/04) За CITROEN JUMPY (U6 U) (1994/06 - /) За CITROEN BERLINGO Кутија (M_) (1996/07 - /) За CITROEN BERLINGO (МФ) (1996/07 - /) За CITROEN XSARA (N1) (1997/04 - 2005/04) За CITROEN XSARA Пауза (N2) (1997/10 - 2010/03) За CITROEN XM (Y4) (1994/05 - 2000/10) За CITROEN XANTIA (X2) (1998/01 - 2003/04) За CITROEN XANTIA Пауза (X2) (1998/01 - 2003/04) За CITROEN XSARA Купе (N0) (1998/02 - 2005/04) За CITROEN XM Пауза (Y4) (1994/05 - 2000/10) За CITROEN XSARA PICASSO (N68) (1999/12 - /) За CITROEN JUMPY Платформа/Шасија (BU_, BV_, BW_, BX_) (1999/10 - /) За CITROEN C5 јас (DC_) (2001/03 - 2004/08) За CITROEN C5 јас Пауза (DE_) (2001/06 - 2004/08) За CITROEN C8 (EA_, EB_) (2002/07 - /)
За FIAT ULYSSE (220) (1994/06 - 2002/08) За FIAT SCUDO Combinato (220 P) (1996/02 - 2006/12) За FIAT SCUDO Кутија (220 L) (1996/02 - 2006/12)
За LANCIA ZETA (220) (1995/05 - 2002/09)
За PEUGEOT 806 (221) (1994/06 - 2002/08) За ПЕЖО 306 Hatchback (7 A, 7 C, N3, N5) (1993/01 - 2003/10) За ПЕЖО 306 Кабриолет (7 D, N3, N5) (1994/03 - 2002/04) За ПЕЖО 306 (7 B, N3, N5) (1993/04 - 2003/10) За PEUGEOT 406 (8 B) (1995/10 - 2005/01) За PEUGEOT ЕКСПЕРТ (224) (1995/12 - /) За PEUGEOT 106 II (1) (1996/04 - /) За PEUGEOT 406 Пауза (8 E/F) (1996/10 - 2004/10) За PEUGEOT PARTNER Кутија (5) (1996/04 - /) За PEUGEOT PARTNER Combispace (5 F) (1996/05 - /) За PEUGEOT ЕКСПЕРТ Кутија (222) (1995/07 - /) За PEUGEOT 406 Купе (8 C) (1997/03 - 2004/12) За PEUGEOT 206 Hatchback (2 A/В) (1998/08 - /) За ПЕЖО 306 Пауза (7 E, N3, N5) (1994/06 - 2002/04) За ПЕЖО 607 (9 D, 9 U) (2000/01 - /) За PEUGEOT 206 CC (2 D) (2000/09 - /) За PEUGEOT 307 (3А/В) (2000/08 - /) За PEUGEOT 307 ИСТОК (3 H) (2002/03 - /) За PEUGEOT 807 (E) (2002/06 - /) За PEUGEOT 206 SW (2 E/K) (2002/07 - /) За PEUGEOT 307 CC (3Б) (2003/10 - /) За PEUGEOT 407 (6 D_) (2004/05 - /) За PEUGEOT 307 Пауза (3И) (2002/03 - /) За PEUGEOT 407 ИСТОК (6 E_) (2004/05 - /)
За РЕНО ЛАГУНА јас (B56_, 556_) (1993/11 - 2001/03) За РЕНО ЛАГУНА јас Grandtour (K56_) (1995/09 - 2001/03) За "РЕНО" ESPACE III (JE0_) (1996/11 - 2002/10)
Економски Пост Кина Пост Слободни 20-40 дена Бизнис/Брзо Post DHL / ТНТ / Федекс / UPS-от, Контактирајте со нас 7-20 дена
FONAN е sinya автомобилската електроника co.

линеарна:
493 005
Резолуција:
6PP 009 400-161
Тип:
Внесувањето Воздух Сензор За Притисок
Мерен Опсег:
6PP 009 400-16
Бренд Име:
FONAN
Стил:
Varistor Тип
Чувствителност:
Во 99%
Повторливост:
MAP2103
Hysteresis:
1.993.005
Тип На Сензор:
Piezoelectric
Тип На Сигнал:
Напонски Сигнал
Тип:
Внесувањето воздух цела апсолутен притисок
Автомобил Направи:
CITROEN ФИАТ ПЕЖО РЕНО
OE БР.:
9631813680 9639418880 1920AN 19201K
Други Не.:
0261230034 0261230057
Место на Потекло:
Жеџијанг, Кина
сертификација:
ISO9001
FONAN Бр.:
ФА-Y037
Гаранција:
12 месеци
квалитет:
100%тестирано
главниот пазар :
Иран

Најдобри понуди..