• Намалена цена
  • Неодамнешно
HD Автомобил Безжична Rear View Camera За Fiat Freemont Паркинг Ноќ Визија Водоотпорен
zoom_in

HD Автомобил Безжична Rear View Camera За Fiat Freemont Паркинг Ноќ Визија Водоотпорен

DEN 522.00 768.00

Количина на стоки
check Тековен

Висока дефиниција со AV приклучок :
Универзална AV Приклучок поврзете автомобил следи Екран или во автомобил DVD GPS играчот директно , исто така, може да натпревар безжична Видео Предавателот Приемникот да биде Безжична Автомобил Rear View Camera
3. Карактеристики : Висока дефиниција Боја визија ноќ Wateproof Шок-доказ, Широк агол на гледање на Животната средина & Трајни 1 година гаранција за секој клиент Спецификација : · Image Сензор : 1/3 "ОВ Боја · Ефективни Пиксели : PAL 512 (H)x582 (V); NTSC 512 (H)x492 (V) · Хоризонтална Резолуција : 420 TVL · Минимум Осветлување : 1. Поправи камерата до каде акции табличка светлина беше.8 mm · Дијагонала Агол на Гледање : 120 степен опционално · Синхронизација : Внатрешни синхронизација · Јачина на бучава сооднос : >48db · Сигнал Систем : PAL/NTSC · Електронски Shutter : Авто · Видео Излез : РКА интерфејс, 1.Ноќ визија и Широк Агол Обратно паркинг Камера:
Со Компензирање на Светлина Возило Камера ,вклучуваат Супер бела LED светла и далечина линија ,да ви помогне да видите повеќе јасно во текот на ноќта
4.Лесно Се Инсталира Автомобил View Camera :
Нема Потреба да се ударна дупка, наместо автомобил табличка Број светлина покрие, да Играат и plug како автомобил табличка рамка камера
2.0 Vp-p, 75 Ohm · Баланс на Бело : Авто · Светлото Надомест : Авто · Напојување : DC 12 V · Тековна Потрошувачка : 50-60m A, Max 130m A со IR на · Температурата на работа : -20 C~ +60 C, RH95% Макс · Температура на Чување : -30 C ~ +80 C, RH95% Макс · Видео-кабел должина : 5m · Напојување кабел должина : 150cm Пакет Содржина :
жица камера :
1 x Автомобил Rear View Camera
1 x6 M видео кабел
1 x кабел за напојување
1 x упатство
Безжична камера :
1 X автомобил камера
1set : transitter и приемник
1x упатство
Предности :
1. Поврзување вградениот табличка светло на камерата за тоа каде акции табличка светлина е поврзан за да се добие моќта Поврзете моќта на камерата на вашиот обратна lights (светла) - црвена жица да се позитивни и црна жица до негативни.

Боја Име:
Жица, Безжични
Жица или Безжично:
Жица,Безжични
Леќа Материјал:
Пластични + Стакло
Бренд Име:
KUNFINE
Школка Материјал:
Пластични
Алармот Тип:
Додатоци
Должина на Видео Кабел:
6M
Материјал Тип:
ABS
Специјални Функции:
rear view camera

Најдобри понуди..