• Намалена цена
  • Неодамнешно
2*Екстремно Светла 100W Висока Моќност 20SMD КРИ Чип Алуминиум 9005 HB3 H10 9145 9140 LED Светилки за во Автомобил за Возење светилки drl Светла за Магла
zoom_in

2*Екстремно Светла 100W Висока Моќност 20SMD КРИ Чип Алуминиум 9005 HB3 H10 9145 9140 LED Светилки за во Автомобил

DEN 1152.00 1440.00

Количина на стоки
check Тековен

КУТИЈА , ве Молиме оставете ни валидна Адреса & Поштенски Код.Времето за испорака е познато како што е подолу :
Земја
Прибл. Време на испорака
Сад
8-15 работни дена
Обединето Кралство / Австралија
10-21 работни дена
Канада /Европа / Русија
Нормално, 14-21 работни дена, но понекогаш тоа трае до 30 дена поради Сопствени Инспекција. Ние нема да бидат одговорни за купувачот било какви штети и загуба над цел износ дека купувачот има вистински платената нас
1) да ја прифатиме Alipay, Запад Унија, TT.2*Екстремно Светла 100 W Висока Моќност 20 SMD КРИ Чип Алуминиум 9005 HB3 H10 9145 9140 LED Пак Сигнали Светилки светилки drl Светла за Магла опис на Производот Големина : 9005/HB3
Спецификации :
База Тип : Стандард 9005
LED Type : КРИ XBD Чипови 2828 SMD (20 Led диоди количество)
LED Боја : Бела
LED животниот век : 60,000 часа
Погонски Напон : од 12-24 V
Lumens : 1800 Lums
Температура на бојата : 8000 K
Големина : 76mm*18mm
Зрак Агол : 360 степени
Тип : LED Замена на Сијалица
Компатибилен Листата : 9005/HB3/H10/9145/9140
Примена : Честа употреба и за Возврат Сигнал, Кочница, Паркинг, Опашка, светилки drl Светла за Магла на Автомобил, Камион, ЏИП, Комбе, Мотор, Мопед, Приколка, RV, Брод, Морски, и др.
Нови пристигнување!Подолу е вистински фотографии направени од страна на Купувачи
1. Ние ќе брод тоа во рамките во 1 или 2 дена по плаќање потврдена .Ако сте задоволни со купување и нашата вкупна услуга, ве молиме оставете ни 5 ѕвезди повратни информации, и ние ќе го прават истото за вас.Ако не сте задоволни со купувањето на било кој начин, ве молиме да ни даде можност да го реши секој проблем.
*9006 база кула тип на светилка.
Ние разбираме дека се однесува и фрустрации можеби ќе мора, и ќе се обиде нашите најдобри за решавање на проблемите. Ве молиме контактирајте со нас ако не го добиете вашиот стоки,ние ќе се обидеме потрудиме да го решите вашиот проблем.
Ако објектот DOA(Мртов на Пристигнување),Купувачите Можат да се врати во 14 Дена,Ние ќе го замениме со Нов објект по добиеме DOA објект.

Тип Socket:
9005/HB3
Тип На Објект:
Извори На Светло
Извор На Светлина:
LED
Wattage:
100W
Лер Зрак Тип:
место
Температура На Боја:
6000K
Чип Собранието Тип:
ZES
Напон:
12V
Бренд Име:
Yadasatuna
Автомобил Марка:
Сите Автомобили
Автомобил модел:
За Сите автомобили
Led Чип Производител:
Кри

Најдобри понуди..