• Неодамнешно
Varthion LED Светло Водич Задниот Браник Сопирачките, Светлата за Случај за Хонда Crider 2013~ON, Кочница+Пак Сигнали+Ноќ Работи на возилото
zoom_in

Varthion LED Светло Водич Задниот Браник Сопирачките, Светлата за Случај за Хонда Crider 2013~ON, Кочница+Пак

DEN 4799.52

Количина на стоки
check Тековен


Подобрување на безбедноста на сообраќајот, Зголемување на моменти на автомобил!
Оваа светла работат добро, инсталирајте up ефект е многу добра, ќе го добиете она што го плаќаат за извршување на високо-квалитетни конвертира велосипедистите!
Основни параметри
Име на производ : посветена задниот браник на возилото
Материјал : ABS материјал + Увоз LED светилка монистра
Номинална работен напон : DC 12 V
Карактеристики
1.
Ако не може да се потврди, ве молиме да ги доставите слика на вашиот автомобил за нас, ви благодариме!
Детали За Производот
Инсталација ефект
Применливи модели : случај за Хонда Crider 2013~НА
Карактеристики на производот : Кочница светла + пак сигнал + водење на светла за предупредување тројна функција
Задниот браник на возилото, Директно да го замените оригиналниот браник автомобил
рефлексивни пластична фолија, Со возење, сопирање, управувачот, три-функција.
Нова жешка LED светло водич задниот браник кочница светла за Хонда Crider 2013~ON , LED светло водич кочница светла + пак сигнал светла + ноќ работи светла за предупредување, 3 in1, 1set/многу, бесплатен превозот!
Бидете сигурни дека вашиот автомобил е кочница reflectors формата е иста со обликот на нашите производи. Разумен структура, лесна инсталација, оригиналниот автомобил првата сопруга
Производ инсталација :
Оригиналниот автомобил задниот браник има две reflectors на двете страни.
Инсталации Метод :
Црвена линија поврзете работи светлата во текот на ноќта
Жолта линија coneect на сопирачката светла
Бели линии поврзете се претвори светла
Црна линија поврзете заштитно јаже
Функцијата Опис :
Кочница светла и водење на светла за предупредување ефект, служи како предупредување за полагање сообраќај, можат ефикасно да се намали ризикот од несреќи;
Работи светла за предупредување исто така се направени да се декоративен ефект, доста добар, многу блескави употреба, токму како оригинални додатоци.

Емитуваат Боја:
Црвена
Бренд Име:
varthion
Температура На Боја:
Име На Модел:
H-C-2013
За Возило Брендови/Модел:
Хонда
Објектот Тежина:
0.5
Тип На Објект:
Кочница Светла
Wattage:
6w
Lumens:
-
Автомобил модел:
Случај за Хонда Crider 2013~НА

Најдобри понуди..