• Неодамнешно
1 Сет 90W 9600LM H7 LED Светлата H1 H3 H4 H8 H9 H11 9005/HB3 9006/HB4 H13 Автомобил LED Светлата Сијалица автомобил извор на светлина Главата Светлина
zoom_in

1 Сет 90W 9600LM H7 LED Светлата H1 H3 H4 H8 H9 H11 9005/HB3 9006/HB4 H13 Автомобил LED Светлата Сијалица автомобил

DEN 1439.52

Количина на стоки
check Тековен


Различни модели на изглед (боја) ќе бидат различни
Fitment : H1/H7/H3/H4/H11/9005/9006/H13 Главата Светлина Спецификации : Состојба : 100% Сосема Нов Моќност(W) : 90 W(45 W/Сијалица) Температура на Бојата : Белата 6000 K Работа Напон(V) : DC12-24 Прозрачна Флукс(Lm) : 9600 LM/kit(4800 LM/Сијалица) Агол на Гледање(θ) : 360 Материјал : Алуминиум Употреба : Раководител Светлината Карактеристики : Предностите на led авто главата светилка : IP68 Водоотпорен : уште работи добро под тешки услови. Супер светло. Заштеда на енергија : 20w led сијалица е светло како 70w халоген сијалица. Долго осветлување растојание : 6000 K боја температура, 300 метри осветлување далечина. Долг животен век : Напредни топлина дисипација структура, до 50000 часа долг животен век. Иновативниот дизајн на led авто главата светилка : Интелигентни изгради - во чип : удобен, стабилен брз smart control. Алуминиум ладење перка : брзо топлина дисипација. Изглед : висока оцена , Убави, луксузни. Пакетот Вклучува : 2x LED Светилки

Емитуваат Боја:
H1, H4, H3, H7, H8H9 H11, 9005HB3, 9006HB4, H13
Lumens:
4800LM
Бренд Име:
Gremlins
Автомобил модел:
Универзална
Напон:
12V
Извор На Светлина:
LED
Температура На Боја:
6000K
Надворешни/Внатрешни Работи:
Надворешни Светла
Wattage:
90W
Автомобил Марка:
Универзална
Тип Socket:
H7
Тип На Објект:
Извори На Светло

Најдобри понуди..