• Неодамнешно
(5 парчиња/многу) 220V 100x21x5mm Топло Алатка Изолирани PTC Керамички Воздух Грејач Јајце Инкубаторот, Греење Инкубација Опрема
zoom_in

(5 парчиња/многу) 220V 100x21x5mm Топло Алатка Изолирани PTC Керамички Воздух Грејач Јајце Инкубаторот, Греење

DEN 999.36

Количина на стоки
check Тековен


(5 парчиња/многу) 220 V 100x21x5mm PTC Термостат Алуминиум за Греење Елемент Керамички Воздух Грејач Плоча Чипови Инкубатор Dehumidification
1. Вовед :
Влезен напон :
(1) 220 V/60°C/30 W
220 V/80°C/40 W
220 V/100°C/50 W
220 V/120°C/60 W
220 V/150°C/80 W
220 V/170°C/100 W
220 V/200°C/120 W
220 V/230°C/130 W
220 V/270°C/150 W
Max моќност : 150 W
Големина : 100*21*5mm
Топлина материјал : PTC Thermistor
Топлина методи : термичка спроводливост
Доведе жица : висока температура линија
Жица : вклучени
Површината insulate : ДА
Употреба : овој PTC дел се користи за загревање на воздух или цврсти. на PTC meterial има карактеристична дека тоа е постојана температура на површината.
Напомена : потрошувачка на енергија на грејач не е fixable податоци. Подобро грејач зрачење, поголем моќ.овој модел може да се користи без дополнителни дисипација
2. предност :
Безбедност, површината изолација
Се загреваат многу брзо, долг работен век
Постојана температура
Висока моќност, со лесна употреба ,висока сигурност
Мали димензии
3.примена :
Грејач за вода, куп, гас,
Апликацијата што Косата straightener,јогурт творецот,Инструментација dehumidification,Чоколадо истиснување,кафематот.
Автомобили и компоненти загреете
4.Пакетот вклучува :
5 x PTC греење на елемент

боја:
220V 60C 30W, 220V 80C 40W, 220V 100C 50W, 220V 120C 60W, 220V 150C 80W, 220V 180C 100W, 220V 200C 120W, 220V 230C 130W, 220V 270C 150W
Тип:
Рака Алатка Делови

Најдобри понуди..