• Неодамнешно
(2 парчиња/многу) 220V 200x21x5mm PTC Термостат Алуминиум за Греење Елемент Керамички Воздух Грејач Плоча Чипови Инкубатор Dehumidification
zoom_in

(2 парчиња/многу) 220V 200x21x5mm PTC Термостат Алуминиум за Греење Елемент Керамички Воздух Грејач Плоча Чипови

DEN 757.44

Количина на стоки
check Тековен


(2 парчиња/многу) 220 V 200x21x5mm PTC Термостат Алуминиум за Греење Елемент Керамички Воздух Грејач Плоча Чипови Инкубатор Dehumidification
1. Вовед :
Влезен напон :
(1) 220 V 60℃/100 W
Max моќност : 100 W
Големина : 200*21*5mm
Топлина материјал : PTC Thermistor
Топлина методи : термичка спроводливост
Доведе жица : висока температура линија
Жица : вклучени
Површината insulate : ДА
Употреба : овој PTC дел се користи за загревање на воздух или цврсти. на PTC meterial има карактеристична дека тоа е постојана температура на површината.
Напомена : потрошувачка на енергија на грејач не е fixable податоци. Подобро грејач зрачење, поголем моќ.овој модел може да се користи без дополнителни дисипација
2. предност :
Безбедност, површината изолација
Се загреваат многу брзо, долг работен век
Постојана температура
Висока моќност, со лесна употреба ,висока сигурност
Мали димензии
3.примена :
Грејач за вода, куп, гас,
Апликацијата што Косата straightener,јогурт творецот,Инструментација dehumidification,Чоколадо истиснување,кафематот.
Автомобили и компоненти загреете
4.Пакетот вклучува :
2 x PTC греење на елемент

боја:
220V 60C 100W
Тип:
Рака Алатка Делови

Најдобри понуди..