• Неодамнешно
2017 BARNETT BNT50 6-51mm 4SP една фаза 220v/240v/230v dx68 dx69 хидраулични црева crimping/crimper машина
zoom_in

2017 BARNETT BNT50 6-51mm 4SP една фаза 220v/240v/230v dx68 dx69 хидраулични црева crimping/crimper машина

DEN 105600.00

Количина на стоки
check Тековен

Висока-притисок црево собранија се широко се користат во нафта, јаглен, aerospace, градежни машини, земјоделски машини и други индустрии итн.
СПЕЦИФИКАЦИИ ЗА 51 MM ЦРЕВО CRIMPING МАШИНА Модел: BNT-50 Пумпа: 5 L Crimping сила: 500 T Отворање без умира: 70mm Хидраулично масло: L-HM32 Crimper спектар : 6~51mm Надвор мерење: 800*620*1300(mm) Волумен на резервоар за нафта: 80 L Тежина: 300kg 2016 година BARNETT BNT50 ОЕМ Хидраулични висок притисок во цревото crimping машина во Кина Главните Карактеристики:
1) Едноставна структура во линеарна тип ,лесно во инсталацијата и maintation. Машински Делови:
Име : нашата фабрика
Бренд : BNT
Оригиналот : Кина
Нашите comany е специјализирана во производство на цревото crimping машина,црево машина за сечење,црево skiving машина,Висок притисок во цревото,Хидраулични црева,МОРЕ&DIN Серија,Тефлон цевка,Најлон црево,Пареа Црево,Индустриски црева,Конкретни црево,Дупчење црево,Rotrary црево,Воздух црева,Вода црево,Кислород, црева,Метал цевка,Ела доказ црево,Црево ferrule,црево фитинг,црево Собрание делови,итн. Пакување & Испорака: Пакување: Големина 800 (L) * 620 (W) * 1300(D)mm Тежина 300kg pakcing и машина за Пакување Детали нормална пакет е дрвена кутија(Големина : L*W*H).
* Погледнете нашата Фабрика. КОНТАКТИРАЈТЕ СО НАС:
. Погодни за машинско инженерство во високо-притисок црево собранието со задржете обработка, но исто така и со задржете двонасочна лактите, лактот и големи облик на главата. Ако извоз во европските земји,дрвена кутија ќе можеле да произлезат од нив.
2) Усвојување на напредни светски познатиот бренд компоненти во хидраулични делови ,електрични делови и работата на делови.
3) Копче начин, нога педалата за контрола умре отворање и затворање.
4) Работи во висока брзина,нема загадување.
5)Црево Crimping Машина може да Crimp на Хидраулични Црева до 51 мм / 2 инчен Дијаметар.
6)Тоа е лесно да се работи со Рачна Работа. Нашите клиенти: Нашите comany: Главните Карактеристики:
Име : нашата фабрика
Бренд : BNT
Оригиналот : Кина
Нашите comany е специјализирана во производство на цревото crimping машина,црево машина за сечење,црево skiving машина,Висок притисок во цревото,Хидраулични црева,МОРЕ&DIN Серија,Тефлон цевка,Најлон црево,Пареа Црево,Индустриски црева,Конкретни црево,Дупчење црево,Rotrary црево,Воздух црева,Вода црево,Кислород, црева,Метал цевка,Ела доказ црево,Црево ferrule,црево фитинг,црево Собрание делови,итн.

Бренд Име:
BNTFLEX
Тип:
Хидраулични Crimping Алатки
Број На Модел На:
BNT50
is_customized:
Yes
DIY Материјали:
Металугрија
Име на производ:
висок притисок во цревото crimping машина
Умира:
10 Поставува
Crimp опсег:
1/4to2 четири жици
Тежина:
300kg
ОЕМ:
Yes
Акции:
Yes
боја:
Сина
УСЛОВИ И РОКОВИ:
CNF,,ФОБ ИЛИ DDU,CIF,ИТН
ШПЕДИЦИЈА:
НИЕ МОЖЕ ДА ГО КОРИСТИТЕ ВАШЕТО ИЛИ МОЖЕ ДА СЕ НАЈДЕ ТОА ЗА ВАС
цена:
НЕТО ЦЕНА

Најдобри понуди..