• Неодамнешно
20PCS BMP180 Дигитални Barometric Притисок Сензор Одбор Модул
zoom_in

20PCS BMP180 Дигитални Barometric Притисок Сензор Одбор Модул

DEN 1837.92

Количина на стоки
check Тековен


Бесплатен Превозот 10pcs/многу BMP180 го Замени BMP085 Дигитални Barometric Притисок Сензор Одбор Модул
Мерење на апсолутен притисок на животната средина со користење на дигитален барометар како овој има некои интересни апликации. Со конвертирање на притисок се мери во височина, ќе имаат сигурен сензор за утврдување на висина на вашиот робот, авион или проектил!
Користење на сензорот како способен како BMP180 може да се постигне accurary од 1m, со бучава на само 17cm во ултра висока резолуција бучава. Уредот ќе работи на само 0.3 u A значење ниско тековната нерешено за напојува батерија апликации.
На BMP180 доаѓа целосно калибриран и подготвен за употреба. Како уред функционира во текот I2 C додадовме факултативна I2 C се повлече прозорци, кои можат да се овозможи користење на СТП (повлечете нагоре) скокач на одборот за вашата удобност и леснотија при breadboarding.
Користење на I2 C, уредот го обезбедува притисок и температура како 16bit вредности, кои се користат заедно со калибрација податоци во уредот се користи за да обезбеди температура компензира височина пресметка.
Карактеристики :
1.8 V до 3.6 V Напон Ниска потрошувачка на енергија - 0.5 u A на 1 Hz I2 C интерфејс Max I2 C Брзина : 3.5 Mhz Многу ниско ниво на бучава - до 0.02 h Pa (17cm) Целосно калибриран Притисок Опсег : 300h Pa да 1100h Pa (+9000m да -500m) Тежина : 1.18 g Големина : 21mm x 18mm
Превозот Се Вклучени :
20 PCS* Дигитален Barometric Притисок Сензор Одбор Модул

Тип:
Регулатор На Напон
Температурата На Работа:
Стандард
Број На Модел На:
BMP180
is_customized:
Yes
Моќ Дисипација:
Стандард
Бренд Име:
WeiKedz
Напон:
Стандард
Состојба:
Нови
Примена:
DIY

Најдобри понуди..