• Неодамнешно
БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗОТ 40KHZ Предавателот и приемникот широк спектар сензор за мерење спектар 0.3-3M
zoom_in

БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗОТ 40KHZ Предавателот и приемникот широк спектар сензор за мерење спектар 0.3-3M

DEN 4560.00

Количина на стоки
check Тековен


Прв клиент е нашата цел, искрено се добредојдени нови и стари клиенти писмо,ние сме подготвени да ви помогнеме!Нашата предност е : добра репутација, добра цена, добар квалитет Директна набавка на инвентар, брза испорака.
Ултразвучно растојание сензор, ултразвучно ехо принцип, со користење на одредено време разлика мерење техника, помеѓу сензорот и целта далечина, користејќи мали агол фабрика развој, мали слепи ултразвучно сензорот има предности на точни мерења, не-контакт, водоотпорен, анти-корозија, ниски трошоци и други предности, може да се користи за течни ниво на детекција. Специјален материјал, течни ниво откривање метод, може да се обезбеди дека има меур или голем рок на површината, не е лесно да се открие ехо во случај на стабилна излезна.
Режим на конекција : Браун линија : напојување - 12 или 24 V Црна : негативните напојување белата земјата : Сина линија : излезниот сигнал 0-5 V, 0-10 V, NPN, PNP Примена предмет : Резервоарот ниво на мерење на Материјалните ниво мерење Близина мерење Anthropometric мерење Робот кои се движат сензор Автоматска навигација Multisensor навигација Дистанца за мерење на Долга низа целна мерење Индустриски Сензори за мерење спектар 0.3-3 метри Слепи област 300мм Стандард тест одбор 30x30cm Сензор фреквенција 40 KHz работен напон 12-24 V DC Излез режим 0-5 V, 0-10 V, NPN, PNP мерење на точност CM Школка материјал, ABS инженеринг пластика работна температура -35 C~+70 C температура на Чување -40 C~+80 C

Бренд Име:
BETTERSHENGSUN
is_customized:
Yes
Излез:
Префрлување Трансдуцерот
Број На Модел На:
40KHz
Материјал:
Метал
Теорија:
Отпор Сензор
Тип:
Влажност Сензор
Употреба:
Сензор На Температура На

Најдобри понуди..