• Неодамнешно
1PCS NE555 Пулсот LM358 Должност Циклус Фреквенција Прилагодливи Модул Квадратен Бран
zoom_in

1PCS NE555 Пулсот LM358 Должност Циклус Фреквенција Прилагодливи Модул Квадратен Бран

DEN 34.56

Количина на стоки
check Тековен

1 PCS NE555 Пулсот LM358 Должност Циклус Фреквенција Прилагодливи Модул Квадратен Бран Опис на Производот
Големина : 31mm x 11mm x 23mm/1.21" x 0.43" x 0.89" (инчен) (приближно)
Примена предмет :
1. Се користи како квадратен бран сигнал генератор што произведува квадратен бран сигнал за експериментален развој употреба.
2. Квадратен бран сигнал се користи за да се произведе stepper моторно управувано диск.
3. Произведе прилагодливи пулсот за MCU употреба.
4. Генерира прилагодливи пулсот за контрола на поврзани кола.
Технички Параметри
1. Главната чип : LM358.
2. Влезен напон : 5 V-12 VDC.
3. Влезот на струјата : ≥ 100 MA.
4. Излез амплитуда : во близина на влезниот напон.
5. На прилагодување на фреквенција на опсегот : 0.07 HZ-2 KHZ (исто така циклус во врска со 0.45 ms да 15s).
6. Должност циклус на вредноста опсег : 0% до 100% (Висок / циклус).
7. Излезна Струја : лента 9012 транзистори се вози способност е силна, за 500 MA излезна струја, на излез може директно да се вози мали релеи или мали мотори.

Бренд Име:
ARTOU
Тип:
Регулатор На Напон
Состојба:
Нови
Напон:
/
Температурата На Работа:
Стандард
Број На Модел На:
NE555 Пулсот LM358
is_customized:
Yes
Примена:
Stepper Мотор
Влезен Напон:
5V-12VDC.
Влезот на струјата:
повеќе од 100MA.

Најдобри понуди..