• Намалена цена
  • Неодамнешно
2.2 Инчен Наведнуваат Flex Сензор за Роботски Рака Моќ Ракавица итн.
zoom_in

2.2 Инчен Наведнуваат Flex Сензор за Роботски Рака Моќ Ракавица итн.

DEN 1090.00 1147.20

Количина на стоки
check Тековен


Опис : едноставна flex сензор 2.2" во должина. Како сензор е flexed, отпорот низ сензор се зголемува. Патентирана технологија од страна на Спектри Симбол - тие тврдат дека овие сензори се користат во original Nintendo Моќ Ракавица. Сакам Nintendo Power Ракавица.Отпорот на flex сензор промени кога метални влошки се надвор од наведнуваат (текст на внатрешноста на наведнуваат)Конектор е 0.1" распоредени и леб одбор пријателски. Проверете datasheet за сите спецификации.
Забелешка : ве Молиме да се воздржите од flexing или протегаат овој сензор на основата. На употребливи опсег на сензорот може да се flexed без проблем, но треба да се внимава за да се минимизира flexing надвор од употребливи опсег. За најдобри резултати, безбедно монтирање на база и долниот дел и само им овозможи на вистински flex сензор за флекс.
Карактеристики :
Агол Зафатнина Мерење
Се наведнува и Flexes физички со движење уред
Можно Користи
Едноставна Конструкција
Низок Профил
Физикална Терапија
Музички Инструменти
Компјутерски Периферни Уреди
Медицински Уреди
Игри (Виртуелна Движење)
Роботика

Бренд Име:
SZFYDOSH
Излез:
Аналогни Сензор
Тип:
Вибрации Сензор
Материјал:
полимер

Најдобри понуди..