• Намалена цена
  • Неодамнешно
5Pcs Dremel Додатоци Карбид Машина Ротари Брус Поставите Гравирање Малку Ротари Датотека за Мермер Jade Мелење Ротари Алатка 6mm месо тело
zoom_in

5Pcs Dremel Додатоци Карбид Машина Ротари Брус Поставите Гравирање Малку Ротари Датотека за Мермер Jade Мелење

DEN 624.00 1039.20

Количина на стоки
check Тековен


Опис На Производот
Карактеристики 100% сосема нов. Обработка на сите видови на метал(вклучувајќи ги и сите видови на стврднат челик) и не-метал (како на пример, мермер, жад, коска). За повеќето работа може да се заменува со мали мелење тркала,и нема прашина загадувањето. Висока ефикасност, квалитет на крај, долг животен век, добра економска се враќа. Лесен за употреба, безбедна и сигурна, може да го намали трудот интензитет. Механички делови chamfering, заокружување и жлебот за обработка.
Спецификација
Материјал : Карбид. Сечење на работ дијаметар : 13mm/0.51". Месо тело со дијаметар : 6.35 mm/0.25". Се справи со тип : шест агол се справи. Користи за : Чистење кроење,veining и заварување заеднички на кастинг, фалсификување и weldment.
Завршувањето на сите видови на метални калапи.
Impeller усвојување на завршна обработка.
Голем број на механички делови chamfer,круг и жлебот за обработка.
Внатрешниот дупка површината на машини делови завршувањето.
Процесот на разни метални и nonmetal скулптура.
Пакет се Вклучени 5pcs x Carbide Ротари Алатка
Со производот

DIY Материјали:
Дрво
Бренд Име:
DRELD
is_customized:
Yes
Број На Модел На:
Карбид Ротари Алатка
Големина:
13mm/0.51.
Тип:
Карбид Машина Ротари Брус Сет
Месо тело дијаметар:
6.35 mm/0.25.
Се Справи Со Тип:
шест агол се справи.
Материјал:
Карбид
Количина:
5pcs

Најдобри понуди..